Domů » Bleskovky » Canon chystá externí fotoaparát, který připojíte k telefonu

Canon chystá externí fotoaparát, který připojíte k telefonu

Výrobce fotoaparátů a kancelářské elektroniky Canon není třeba dlouze představovat. Vydobyté renomé na poli fototechniky se Japonci rozhodli zúročit v podobě kompaktní kamery s karabinou, u které zjišťují zájem skrze crowdfundingovou platformu Indiegogo. Malý počin s názvem Ivy Rec by měl velikostí připomínat USB flash disk a připojit se k mobilnímu telefonu pomocí Wi-Fi nebo Bluetooth.

canon camera clip

Karabina má sloužit zároveň jako hledáček, který se pochopitelně do miniaturního těla nevešel. Z technických parametrů je známa přítomnost 13MPx senzoru CMOS o velikosti 1/3 palce, který zvládne natáčet video s rozlišením 1080p při 60 fps.

canon camera clip 3

Kamera má být rovněž vodotěsná na 30 minut do hloubky jednoho metru. Odolnost proti nárazům jen potvrzuje outdoorové zaměření. Cena prozatím stanovena nebyla, pro první přispěvatele je nicméně přichystaná sleva 30 %.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Vlastimil Bartošák
Uživatel
Vlastimil Bartošák
Offline

Senzor 1/3? To teda nic extra to i telefon má větší senzor :D

Tedy
Uživatel
Tedy
Offline

Tak v karabině…

Tedy
Uživatel
Tedy
Offline

lkepy si to koupí a bde smírovat vid jižíčku….underskirt na ty stránky chodíš často…vím i věci o kterých se ti ani nesní

Tedy
Uživatel
Tedy
Offline

Vypal DEB..E :D