K vybraným smartphonům Xiaomi dárek zdarma

Domů » Bleskovky » Canon chystá externí fotoaparát, který připojíte k telefonu

Canon chystá externí fotoaparát, který připojíte k telefonu

Výrobce fotoaparátů a kancelářské elektroniky Canon není třeba dlouze představovat. Vydobyté renomé na poli fototechniky se Japonci rozhodli zúročit v podobě kompaktní kamery s karabinou, u které zjišťují zájem skrze crowdfundingovou platformu Indiegogo. Malý počin s názvem Ivy Rec by měl velikostí připomínat USB flash disk a připojit se k mobilnímu telefonu pomocí Wi-Fi nebo Bluetooth.

canon camera clip

Karabina má sloužit zároveň jako hledáček, který se pochopitelně do miniaturního těla nevešel. Z technických parametrů je známa přítomnost 13MPx senzoru CMOS o velikosti 1/3 palce, který zvládne natáčet video s rozlišením 1080p při 60 fps.

canon camera clip 3

Kamera má být rovněž vodotěsná na 30 minut do hloubky jednoho metru. Odolnost proti nárazům jen potvrzuje outdoorové zaměření. Cena prozatím stanovena nebyla, pro první přispěvatele je nicméně přichystaná sleva 30 %.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

6 komentářů

  1. Senzor 1/3? To teda nic extra to i telefon má větší senzor :D

  2. kleinak (neregistrovaný)

    No konečně, na něco podobného čekám od dob Nokie N8.
    Ale, pokud to bude bez xenonového blesku, je to na nic, jelikož telefon co mám a to Pixel 2, to vyfotí ještě lépe, tak k čemu to bude,
    Kdyby na tom zamakali a vážně tam dali i ten xenon, tak by si lidi konečně mohli koupit telefon který by chtěli a fotilo by to stejně dobře, jako vlajkovky za 30tis.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *