Cadillac Celestiq je oficiálně odhalen. Elektromobil za 9 milionů si na cestě určitě nespletete

MY25 Celestiq Reveal AP2 2529

Cadillac konečně oficiálně představil novou elektrickou limuzínu Celestiq. Ačkoliv se stále jedná o předprodukční exemplář, ještě v letošním roce uvidíme i finální prodejní verzi. Novinka míří především na movitější klientelu a bude konkurovat značkám Rolls-Royce nebo Bentley.

MY25 Celestiq Reveal AP2 2774 0

Ačkoliv karoserie typu fastback může z dálky evokovat Porsche Panameru nebo Mercedes-Benz EQS, čtveřice světel na zádi ve tvaru bumerangu jasně Cadillac odliší od konkurence. V interiéru se ukrývá 55″ displej a své vlastní obrazovky mají i pasažéři na zadních sedadlech. Převládajícím materiálem je zde červená kůže. Důraz bude kladen na zakázkovou výbavu a celkem se plánuje výroba pouze 500 kusů ročně.

Panoramatická střecha umožní každému pasažérovi vlastní nastavení průsvitnosti. Celestiq bude prvním vozem s pokročilým jízdním asistentem Ultra Cruise. Ten využívá Snapdragon Ride Platform od společnosti Qualcomm a má nabízet výpočetní kapacitu stovek osobních počítačů.

A New World Standard: CELESTIQ | Cadillac

Bohužel se společnost GM nepochlubila dalšími zajímavými údaji, jako je dojezd, kapacita baterií nebo akcelerace. Měli bychom se ale dočkat ještě do konce letošního roku. Očekávaná cena je 9 milionů korun.

Autor článku
Adam Bělunek
Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit v bikeparcích a trailcentrech na svém kole nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a moc rád cestuji.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku