Cena:

Budoucí Pixely od Googlu by měly nabídnout zakřivený displej

Není žádným tajemstvím, že Google pracuje na vývoji další generace referenčních smartphonů řady Pixel. A vzhledem k tomu, že trendem letošního roku jsou bezrámečkové smartphony, ideálně ještě s mírně zakřiveným, respektive zaobleným displejem, měli bychom se takto upraveného zobrazovacího panelu dočkat také u budoucích smartphonů řady Pixel.

S touto informací přišel jihokorejský server ETnews.com, který lze považovat za důvěryhodný zdroj. Ten upozornil na obří investici Googlu ve výši 880 milionů dolarů do společnosti LG Display Co., která by měla zastřešit vývoj a výrobu flexibilních OLED panelů. Kromě Galaxy S8 by měl zakřivený displej nabídnout také iPhone 8, jež má být představen na podzim.

Koncept modelu Google Pixel 2 od Benjamina Geskina
Koncept modelu Google Pixel 2 od Benjamina Geskina

Dočkat bychom se měli i kvalitnějšího fotoaparátu, i když už současná generace Pixelů patří k jedněm z nejlépe fotících smartphonů na trhu. Starší spekulace naznačovaly absenci 3,5mm jacku pro připojení sluchátek. Google by letos navíc měl na trh uvést i levnější verzi Pixelu 2, celkem by tedy nový referenční smartphone mohl přijít ve třech variantách – XL, klasické a základní s nižší cenou.

Autor článku
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.