Budou mít nové iPhony stylus? Apple připravuje premiéru na rok 2019

V minulých letech jsme mohli sledovat trend, kdy technologie nejprve představené na iPhonech následně Apple implementoval i do svých tabletů. Tato situace nastala například se čtečkou otisků prstů Touch ID nebo asistentkou Siri. Nyní to však vypadá, že se stane pravý opak.

Apple totiž podle některých zdrojů pracuje na vývoji iPhonů se stylusem, které by na se na trh měly podívat už v roce 2019. A jednat se prý nebude pouze o podporu Apple Pencil z iPadů, ale o zcela nové dotykové zařízení, na němž pracuje jablečná společnost s mnoha výrobci stylusů. iPhony se tak zřejmě vydají po stopách populární série Note od konkurenčního Samsungu, který k těmto přístrojům přikládá svůj S Pen již od roku 2011.Nepřehlédněte

Recenze Samsung Galaxy Note 8: návrat krále ve velkém stylu

Na rozdíl od svého jihokorejského konkurenta ale Apple zřejmě nepoužije pokročilou technologii elektromagnetické rezonance, která vyžaduje další vrstvu pod displejem. Místo toho zvolí asi stylus se superkondenzátorem, který používá u svých Yoga přístrojů Lenovo. Údajně ovšem přijde také „drastický“ upgrade Apple procesorů, které by nově měly přinést právě například podporu ručního psaní.

Informace samozřejmě zatím není potvrzená žádným oficiálním zdrojem, ale vzhledem k tomu, že už v srpnu Apple podal dva patenty týkající se stylusu a podpory ručního psaní, vypadají tyto spekulace poměrně věrohodně. Smartphony navíc postupně přicházejí o rámečky a zvětšují úhlopříčky displejů, což je další věc nahrávající použití stylusu, který rázem dostane větší smysl.

Autor článku
Tomáš Krompolc
Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

Kapitoly článku