Domů » Články » Budík, s nímž nezaspíte, puzzle, jak je neznáte a další zajímavé aplikace a hry zdarma

Budík, s nímž nezaspíte, puzzle, jak je neznáte a další zajímavé aplikace a hry zdarma

Jako každou sobotu, i dnes vám přinášíme výběr aplikací a her, které si lze pořídit po omezenou dobu zcela zdarma. Slovo omezenou je podstatné, neboť doba volné dostupnosti bohužel nezávisí na nás. Autoři mohou titul kdykoliv znovu zpoplatnit, a proto v případě zájmu se stažením neváhejte.

iOS i Android jednou staženou aplikaci označí jako zakoupenou, takže takto můžete stahovat i „do zásoby“.

iOS

Crash the Comet

‎Crash the Comet
Cena: 79,00 Kč

Crash the Comet je jednoduchá hra testující váš postřeh. Za úkol budete mít provést kometu v podobě barevné tečky skrz nekonečné zákruty bludiště. Soupeříte sami se sebou a vaším největším úspěchem bude překonat určitou časovou hranici. U hry pravděpodobně nebudete trávit hodiny, ale na několikaminutové odreagování poslouží skvěle.

Pokud máte rádi výzvy, můžete vyzkoušet i obouruční režim. Ten je o několik úrovní těžší a dost možná ve vás vyvolá nejeden záchvat vzteku. Komety totiž v tomto módu máte dvě a každou ovládáte jednou rukou. Problémem je, že tratě jsou odděleny a zrcadlově otočeny. Ruce tedy budou muset vykonávat navzájem přesně opačnou činnost, což je náročnější, než se na první pohled zdá.

Step Out!

Jen málokterá aplikace má tisíce pětihvězdičkových hodnocení a zároveň spoustu recenzí, v nichž se píše o tom, jak hrozně otravná je. Otravnost je ovšem hlavní předností tohoto netradičního budíku. Je totiž určen pro notorické spáče, kteří jen donekonečna odkládají budík, a nakonec ho zcela vypnou.

S touto aplikací však poměrně s jistotou lze říct, že už nezaspíte. Budík zkrátka začne zvonit a jediným způsobem, jak ho vypnout, bude zvednout se z postele. Tlačítko pro vypnutí byste totiž hledali marně. Můžete si povolit funkci „snooze“, která vám dá pár minut k dobru, ale i ta po čase zmizí. Ve finále tak každopádně budete muset aplikaci „dokázat“, že jste vstali.

Základním nastavením je chůze. Nastavíte si určitý počet kroků, po jejichž ujití se zvonění samo vypne. A „nebojte“, chytrý algoritmus je na podvody připraven, třesením rukou ho neobejdete. Další možností deaktivace je pak fotoaparát. Můžete si zvolit určitou každodenní scénu a po jejím vyfocení zvonění ustane.

Například tak můžete budík vypínat tím, že dojdete do kuchyně a vyfotíte zde váš hrníček.

Aplikace nabízí i několik doplňkových funkcí, jako je třeba noční svítilna. Praktický také může být režim hodin podporující i zobrazení v plném formátu s vteřinami. Samozřejmostí je pak možnost opakování budíků dle specifických pravidel, nastavení vlastní melodie a podobně.

Phone Drive

Phone Drive je bohatě vybavený správce souborů. Použít ho lze nejen k základním operacím se soubory, ale také k jejich přímé konzumaci. Kromě operací typu kopírování, mazání, přejmenování a podobně lze totiž využít i vestavěné prohlížeče. Nechybí tak prohlížeč PDF souborů s funkcí záložek či podpora MS Office a iWork souborů.

Praktický je také multimediální přehrávač, který si poradí s naprostou většinou běžných audiovizuálních koncovek. Vhod jistě přijde i práce s archivy ZIP a RAR, které lze vytvářet i rozbalovat.

Z nadstandardních funkcí jmenujme možnost uzamknout přístup k určitým datům, nebo do aplikace kompletně. Nechybí ani podpora Touch ID. Aplikace také dokáže pracovat se síťovými úložišti v místní LAN a podporuje i FTP. Využívat lze dokonce i cloudové služby, ty jsou ale zpoplatněny dvěma dolary (44 Kč).

Cardinal Land

‎Cardinal Land
Cena: 25,00 Kč

Skládáte rádi puzzle? Pak by vás mohla zaujmout tato aplikace. Nicméně nečekejte klasické čtvercové dílky s výřezy a výstupky. Obrázky zde budete kombinovat z barevných mnohoúhelníků do obrázků v oblíbeném stylu „low poly“.

V závislosti na vaší prostorové představivosti to může být i poměrně výrazně náročnější než běžné puzzle. Čekat na vás bude více než 80 unikátních levelů obsahujících obrázky zvířectva z celého světa. K tomu se váže i drobný bonus této hry – po složení obrázku se ukáže několik zajímavých faktů o daném zvířeti.

 

Android

Applock – Fingerprint Pro

Applock - Fingerprint Pro
Cena: 109,99 Kč

Z názvu aplikace je vcelku evidentní, co umožňuje. Slouží k zamykání aplikací i uživatelských dat před nenechavci, kteří mohou získat přístup k vašemu telefonu. Je přitom jedno, jestli jde pouze o zákeřné kamarády, nebo skutečné útočníky.

Celý proces je jednoduchý. Vyberete aplikaci, nastavíte typ uzamčení a jste v bezpečí. Při pokusu o otevření dané aplikace od té chvíle bude vždy nutné překonat uzamčenou obrazovku. Odemykání lze provádět PIN kódem, gestem, nebo otiskem prstu. Aby fungoval otisk prstu, je nutné ho mít povolen jako systémový způsob odemykání.

Jak již bylo řečeno, uzamknout lze i konkrétní data, jako jsou třeba fotografie. Ty aplikace automaticky přesune z původního umístění do svého „trezoru“, čímž z jakékoliv galerie a prohlížečů zmizí. Takto uzamčené soubory budete moci prohlížet pouze v rámci této aplikace po zadání přístupových údajů. Pokud se někdy v budoucnu rozhodnete aplikaci smazat, nezapomeňte nejprve přesunout soubory z trezoru. Jinak o ně přijdete.

Aby aplikace skutečně fungovala, je třeba samozřejmě zamknout přístup také do nastavení a Obchodu Play. Jinak by ji bylo možné odinstalovat.

Quaddro 2

Quaddro 2 - Intelligent game
Cena: 54,99 Kč

Quaddro 2 je velmi netradiční logická hra. Cíl je jednoduchý, stavět čtverce ze čtyř či devíti barevných teček. Tečkami můžete libovolně posouvat po hracím poli, a to jak samostatně, tak v „hadech“. V prvních kolech je vytvoření čtverce skutečně otázkou několika tahů, pak to ale začne být složitější.

Brzy totiž zjistíte, že ne všechny kuličky mají stejnou barvu. A spojovat lze pouze ty odpovídajícího odstínu. V pozdějších levelech také narazíte na kuličky, které posouvat nelze vůbec. To vám náhle zásadním způsobem omezí prostor, v němž můžete čtverec vytvořit.

Když se ve hře začnou objevovat zdi a možnost zrcadlení, začne to být logický oříšek. Jakmile však narazíte na časový modifikátor, vězte, že obtížnost zásadně stoupla. S tímto speciálním prvkem totiž dojde po určitém čase k promíchání rozložení levelu, což vám úplně změní plány.

Quizio PRO

Quizio PRO: Quiz Trivia game
Cena: 27,99 Kč

Hra Quizio potěší všechny milovníky vědomostních her. Trochu připomíná hry jako Dobyvatel, nebo Česko. Otázky jsou však z širokého spektra témat. Hned na úvod si je třeba také říct, že je v angličtině. Alespoň elementární znalost jazyka je tedy nutná, nicméně stačit by měly skutečně základy.

Hra obsahuje více než 3 500 otázek rozdělených do sedmi kategorií. Jde o všeobecné, historii, geografii, vědu, fotbal a Hru o trůny. Všechny otázky jsou navíc dostupné i offline, takže můžete hrát opravdu kdekoliv. Samozřejmostí jsou pak časté aktualizace, které sady dotazů obměňují.

Na otázky lze odpovídat i pod časovým limitem, což posune obtížnost o úroveň dál.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).