Domů » Bleskovky » Budeme s Xiaomi Mi Band 5 platit i v Evropě? Nové informace tomu nasvědčují

Budeme s Xiaomi Mi Band 5 platit i v Evropě? Nové informace tomu nasvědčují

Do éteru pronikly nové snímky chytrého náramku Xiaomi Mi Band 5. Ukazují globální podporu funkce NFC, o které se spekulovalo již dříve (a tedy i možné podpory plateb), a ciferník s motivem filmové série Avengers. Nedávno se objevily informace o tom, že Xiaomi rozšiřuje podporu plateb přes NFC u Mi Bandu 4 do Ruska a není vyloučeno, že s pátou generací přibudou i další země Evropy. Více bychom měli vědět po oficiálním představení náramku. Podporované by z počátku měly být karty MasterCard.

Xiaomi Mi Band 5 novy obr 03
Xiaomi Mi Band 5 se brzy dočká oficiálního představení

Větší displej i podpora Alexy

Podle dostupných informací dostane zařízení do vínku displej s úhlopříčkou 1,2 palců (měl by tedy být o 0,25 palců větší než obrazovka předchůdce), senzor SpO2 pro měření hladiny kyslíku v krvi, funkci měření úrovně stresu, podporu hlasové asistentky Alexy, režim Do Not Disturb, který po omezenou dobu tlumí alarmy (například po půl hodině nebo 120 minutách), funkci vzdáleného ovládání fotoaparátu nebo pět nových cvičebních režimů.

Náramek bude oficiálně představen už 11. června a prodávat by se měl začít o týden později. Na začátku bude pravděpodobně dostupný jen v Číně, později by se měl dostat i do Evropy.

Martin Duchoslav

Technologický nadšenec, který si ze zájmu o technologie udělal práci. Původním profesním zaměřením politický komentátor. Mám rád počítačové hry, tenis, odbornou literaturu (média, psychologie…) nebo vymýšlení slovních hříček typu erfurtský elektrotechnik elegantně experimentoval s echt endéráckým elektromotorem.

4 komentářů

  1. Kéž by tomu tak bylo. Byla by to bomba.

    • Taky si myslím. A doufám, že funkce placení se dostane i do dalších modelů od Xiaomi.

  2. Průzkumník

    Nemyslím si, že to bude hned po představení, ale asi se něco kolem toho začíná dít, tak snad se třeba příští rok dočkáme i v ČR :) bylo by to super, Mi Band je můj nejoblíbenější náramek už od 2. generace.

  3. Já tedy nevím, ale i to že by měl náramek NFC neznamená že u nás bude dostupná platba přes ně. Pokud vím tak zle platit jen přes Alipay, ale ten je dostupný jen v domovské Číně. Jediné co u nás zle použít na platby v hodinkách či náramku je Garmin a fitbit, samozřejmě apple ale to je už jiná.. Ani ten ten blb* google nám nezpřístupnil přes wear OS google pay. Takže nechápu proč zde lidi pořád oblbujete.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).