Bude dnes Samsung přepisovat dějiny? Večer nás čeká premiéra ohebného smartphonu

Už dnes večer v 19:00 našeho času Samsung poodhalí zcela nový typ smartphonu, na kterém v posledních letech usilovně pracoval. Ten by měl nést prodejní označení Galaxy F, kde písmenko F (z anglického „foldable“) značí ohebnou či skládací konstrukci.

Samsung láká na smartphone s ohebnou konstrukcí
Samsung láká na smartphone s ohebnou konstrukcí

Úvodní keynote z letošní Samsung Developer Conference v San Franciscu bude možné sledovat online prostřednictvím streamu níže. Na SMARTmanii pochopitelně budeme celou akci sledovat a během večera se můžete těšit na souhrnný článek.

V souvislosti s premiérou si Samsung v pondělí na svém Facebooku změnil logo, čímž zároveň láká na to, jak nový Galaxy F bude vypadat. V „zavřeném“ stavu by novinka měla disponovat 4,6″ OLED displejem, který ale půjde rozložit až na 7,3palcovou úhlopříčku. Na zařízení poběží speciálně upravená verze systému Android s upraveným prostředím a důrazem na maximální komfort při ovládání v zavřeném i otevřeném stavu. Na té mimochodem Samsung spolupracoval přímo s Googlem.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.

28 komentářů

 1. Carda (neregistrovaný)

  Tak schválně co s toho vykouzlí mám za to že to bude vypadat podobně jako ten Flexpai pokud s toho neudělají tu ultra nudli co bude vypadat jako vyklápěčka.

 2. xxx (neregistrovaný)

  Ohebným telefonům nedávám příliš šancí na velký úspěch a masové rozšíření. Spíš se divím, kolik společností do toho investuje nemalé peníze na vývoj. Každý se snaží nahradit notebooky (jiný rozumný důvod tohoto nevidím) a prakticky využívat jejich mnohé vlastnosti i v telefonech, sjednotit do jednoho celku, nosit jedno zařízení. Jenomže přes výkonný notebook s Windows vlak nejede. Proč? Protože speciální software (všeho druhu) na androidu/iOS není/nebyl/nebude, s řadou zařízení/strojů apod. si rozumí tedy pouze Windows (a jimi obsazený notebook). Co tedy budeme tahat ještě pár let sebou? Ntb a telefon. Skládací telefon tedy ztrácí v tomhle ohledu význam a jestli to má ušetřit pouze místo v kapse, či nabídnout zase o kus větší zobrazovací plochu (mě totiž současné stroje přijdou dostatečně veliké, vidím dobře), to ať se na to raději každý výrobce vykašle…
  I přes to jsem na zařízení od Samsungu zvědavý, kam až sahají dnešní technologie, co lze v současné době vyrobit…

  • Spíš jde o vyzkoušení technologie ohebných displejů, které poté najdou třeba i jiné uplatnění.

  • Q (neregistrovaný)

   dnes hz niektori notebook so sebou nevlacia, staxi im ipad napriklad. takze potencial to ma. preco nie, ale kazdy to kupovat nebude to je jasne

 3. hbx (neregistrovaný)

  Hleďme, už zase se „přepisují dějiny“. To kdysi jeden vystresovaný reportér plácl první pičovinu, co mu slina na jazyk přinesla, a máme z toho módní hit!
  Pokuid ovšem pan mistr pera (klávesnice) Hrma nechtěl naznačit, že firma Samsung nám chce něco zatajit či nás obelhat, případně by ráda, aby se na něco strašného zapomnělo.
  P. S.: písmenko F v názvu nemusí znamenat jen Foldable, ale taky třeba Fucking.
  To je vesnice v Rakousku.

  • IchBin (neregistrovaný)

   Chudáčku, tvoje starosti já bych chtěl mít. Tak pal do Rakouska a neotravuj tady v diskuzi :-D a jestli sis nevšiml, nikdo to v nadpise neoznamuje, je to otázka, což bys mohl podle toho otazníku poznat.

   • hbx (neregistrovaný)

    Proč bych měl pálit do Rakouska a kdo jsi, že mi něco nakazuješ? PS VB? No jo…
    K tomu otazníku: autor naznačuje, že tzv. přepsání historie je jednou z možností. Já si dovolím pochybovat, že představění mobilu (a vlastně cokoliv jiného) je důvodem k tomu, že se přepíše historie. Ta se totiž přepsat nedá, ty trubko blbá, ale to ty nikdy nepochopíš, naopak, vztekneš se a vybleješ ještě větší kravinu než před chvílí. A neboj, já ti nic nakazovat nebudu – máš svatosvaté právo být dál debil :-)

 4. Samsung nikdy dějiny nepřepsal a ani nepřepíše. Na to mu chybí vize a schopnosti, které nejsou Čínským a Korejským firmám vlastní.

  • Mag.net (neregistrovaný)

   Tak vizi má, je to právě ono ohebné zařízení a pravděpodobně jsou schopni ho i vyrobit.

   • lukass71

    Tak „revolucni“ mel byt uz tenkrat zahnuty displej, jenze krom nepohodlneho pouzivani to fakt nic nenabizi..

 5. Remi (neregistrovaný)

  Tohle bude spíše dočasný modní přešlap než nějaká revoluce…

 6. Rohlík (neregistrovaný)

  Nepřepsal, ty naposled přepsala Nokie, ale teď přepíše. Uvidíš, jak budeš kvičet slastí, až to za dva roky okopíruje Apple, jako všechno… :D

  • Nokia už deset led nic nezapsala, natož přepsala. Poslední přepis je dle mě LG se samostatnými hodinkami ve verzi cellular, tzn. mobil na zápěstí. Nicméně to technologicky nezvládli. Takže poslední „reálný“ přepis stále datujeme k uvedení iPhone?

   • Rohlík (neregistrovaný)

    A iPhone byl nějakej přepis něčeho? Proč? Vždyť smartphone tady byl dávno předním, a o mobilu ani nemluvím. Dějiny dělala Nokia jak v mobilech, tak ve smartphonech, ostatní jenom modernizujou.

   • Hmmm… Hele jestli ty věci nesleduješ, tak asi ani nekomentuj.

   • uni: My moc dobře víme, že ať už je to jakkoliv, tak u tebe bude vždycky přepis iPhone :)

   • Menty: tak v tomhle ma ale pravdu, ze iPhone zmenil cely trh (stejne jako predtim iPod).

   • Prusa (neregistrovaný)

    iPod nikdy trh nezměnil…

   • Prusa: mozna u nas ne, ale ve svete zmenil a dost zasadne

   • Prusa (neregistrovaný): Sám o sobě ne, spíše je třeba to vnímat v kontextu s uvedením iTunes.

   • Rohlík (neregistrovaný)

    uni: To naštěstí není můj případ. Jinak doporučuju tobě to samý.

   • lukass71

    iPod samozrejme trh zmenil, jezisi, zase samy anti-apple paka tady.

 7. F (neregistrovaný)

  Go go go!

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *
Sahifa tracking pixel