Domů » Bleskovky » Koncept motorkářské helmy podle BMW: Integrovaný displej a kamera namísto zpětného zrcátka

Koncept motorkářské helmy podle BMW: Integrovaný displej a kamera namísto zpětného zrcátka

Bezpečnost na motorce je poměrně složité téma, neboť na rozdíl od aut zde není možné přidávat bezpečnostní prvky, případně vyztužovat a jinak konstruovat části dopravního prostředku. Veškeré novinky se tedy musí soustředit především do výbavy motorkáře.

 

BMW na letošním CESu představilo svůj koncept helmy, která je vybavena displejem, na který se při jízdě promítají nejrůznější informace – od rychlosti, přes navigaci, až po informace o provozu, například objížďkách, nebo nehodách na trase. Zobrazované informace bude možné měnit s pomocí ovládacího prvku umístěného na řídítkách.

 

Výhodou má být, ačkoliv se to může zdát paradoxní, větší bezpečnost. Řidič nebude muset shlížet k tachometru, jelikož veškeré informace bude mít přímo před sebou. Všechny technologické prvky budou pohánět dvě vyměnitelné baterie, které by měly zařízení udržet v provozu až 5 hodin.

 

BMW se chystá do helmy přidat i kameru v zadní části, která by mohla sloužit jako zpětné zrcátko, vpředu bude naopak kamera, která by nahrávala celou trasu. I přes přidání těchto prvků by nemělo dojít k narušení bezpečnostní funkce helmy. Prozatím se však jedná pouze o koncept, který by se mohl dostat do provozu v horizontu několika let.

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments