Domů » Recenze » Bluetooth reproduktor a nabíjecí adaptér s powerbankou Leitz v testu: příslušenství na cesty

Bluetooth reproduktor a nabíjecí adaptér s powerbankou Leitz v testu: příslušenství na cesty

Společnost Leitz, která spadá pod giganta ACCO Brands, zařadila do svého rozsáhlého portfolia nové produkty. Dva z nich, bezdrátový Bluetooth reproduktor a nabíjecí adaptér kombinovaný s powerbankou, se nám podařilo získat k testování. Jak si vedly? Na to vám odpoví naše recenze.

Konferenční Bluetooth reproduktor s nabíječkou

Bezdrátových reproduktorů je na trhu celá řada. Lidé si je kupují hlavně kvůli snadné manipulaci  a dnes již velice dobré reprodukci zvuku. Oblíbenost tohoto typu sortimentu značně stoupá. Firma Leitz proto představila bezdrátový Bluetooth reproduktor a to hned s několika funkcemi najednou.

Začněme balením a konstrukcí. V krabici se kromě samotného reproduktoru nachází sada manuálů, praktické poutko pro snadné nošení, nabíjecí kabel, redukce z microUSB na 3,5mm jack a látkové pouzdro, které reproduktor ochrání před škrábanci při častém přenášení.

Zpracování reproduktoru je na výtečné úrovni a z výrobku máte pocit, že držíte solidně zpracovaný produkt. Šasi je vyrobené z pořádného kusu kovu a ačkoliv je tím zaručena velká odolnost vůči nárazům, horší je to se špínou. Kov je na omak hrubší a ulpívá na něm špína, kterou musíte poměrně pracně čistit. Jinak nemám ke zpracování jedinou výtku a výrobek budí dojem kvalitně vyrobeného kusu hardwaru.

Na horní straně reproduktoru se nachází řada tlačítek na ovládání hlasitosti, pozastavení nebo spuštění skladby, respektive lze tímto tlačítkem také přijmout nebo pozdržet hovor, a tlačítko pro okamžité ztišení. V neposlední řadě je na horní straně přítomen také kvalitní mikrofon, který využijete například při konferenčních hovorech.

Na pravé straně je nalezneme microUSB konektor pro nabíjení a klasické USB, do kterého připojíte například svůj telefon. Reproduktor od Leitz poslouží totiž i jako záložní zdroj energie, tedy powerbanka. Vadou na kráse je pouze kapacita integrované baterie, která má velikost pouze 2 600 mAh. Do plna dokáže tedy dobít telefon pouze s menší baterií. U klasických smartphonů tak dostanete alespoň 50 % kapacity. Pro kontrolu stavu baterie je na boční straně čtveřice LED.

Zmínit musím i konektivitu. K reproduktoru se připojíte buď přes technologii Bluetooth, přičemž k rychlejšímu párování můžete využít i NFC, anebo kabelem pomocí přiložené redukce z microUSB na 3,5mm jack. S ničím jsem neměl problém a připojení fungovalo na jedničku.

Do této chvíle jsem reproduktor pouze chválil, je tedy čas i na menší kritiku. Zvuková reprodukce není pro poslech hudby dostačující a reproduktoru chybí při menší hlasitosti basová složka. Hlubší tóny se projeví až při zvýšení hlasitosti. Je třeba ale dodat, že hlas zní z reproduktoru výborně a na konferenční hovor je reproduktor jako dělaný, a to doslova, neboť Leitz jej takto i prezentuje.

Celkově však reproduktor hodnotím velice kladně. Využití je mnoho, nejlepším místem je však malá i velká konferenční místnost, kterou dokáže perfektně ozvučit. Díky zabudovanému mikrofonu můžete například i pohodlně vést hovory skrze Skype. Mírným zklamáním pak může být cena. Přenosný reproduktor od Leitz seženete přibližně za 2 500 Kč, což není zrovna málo.

Leitz Complete: ccestovní nabíječka s 3000mAh powerbankou

Druhým testovaným příslušenstvím je cestovní adaptér v pravém slova smyslu. V balení se totiž ukrývá i sada koncovek pro připojení do většiny zemí světa (USA, EU, Velká Británie, Nizozemsko aj.). Ať pojedete kamkoliv, s připojením adaptéru a nabíjením telefonu či tabletu nebudete mít žádný problém. Připojování koncovek je velice jednoduché a zvládnete to během okamžiku.

Adaptér jako takový je vyrobený z matného pevného plastu. Zpracování je příkladné a kvalitu nelze výrobku upřít. Na čelní straně je přítomna sada čtyř diod indikující stav nabití vnitřní baterie. Adaptér lze využít i jako přenosnou powerbanku. Pokud například nestihnete telefon v hotelu zcela nabít, o dobití se postará 3 000mAh baterie. Navíc je výstupní proud až 2,1 A, takže nabití tabletu nedělá adaptéru jediný problém.

Dobré také je, že vnitřní baterie adaptéru se dobíjí i když máte připojený telefon či tablet – nabíjení telefonu a powerbanky se tedy provádí současně. Pro pouhé dobití integrované baterie pak můžete využít konektoru microUSB a jiného adaptéru.

Tip: podívejte se na Zboží.cz a zjistěte, kde tento produkt můžete pořídit za nejvýhodnější cenu

S používáním nabíječky jsem neměl jediný problém a vše fungovalo tak, jak má. Adaptér je k sehnání za přibližně 1 400 Kč.

Xaver Jandura

Milovník „road trip" cestování a exotického jídla, velký fanoušek a zároveň kritik Apple zařízení, rád boxuji, cvičím jógu a přemýšlím u sklenky vína.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).