Domů » Bleskovky » Bluboo X: Čína chystá levnou kopii iPhone X

Bluboo X: Čína chystá levnou kopii iPhone X

Design iPhone X (recenze) už pomalu začínají kopírovat čínští výrobci. Jedním z prvních je značka Bluboo, která poodhalila chystaný model s označením X, který se nápadně podobá právě nejnovějšímu vlajkovému modelu od Applu.

Novinka by měla disponovat 5,99″ AMOLED displejem s Full HD+ rozlišením a chybět nemá ani autorizace skrze obličej uživatele. Otázkou ale zůstává, jak spolehlivá tato technologie bude, jelikož Apple na vývoji Face ID pracoval několik let a čínští výrobci mají na kopírování jen několik měsíců.

Na zadní straně najdeme duální 21Mpx fotoaparát od Sony. 5500mAh baterie dává tušit, že rozhodně nepůjde o kompaktní smartphone s nízkou hmotností, což podtrhuje také přítomnost téměř šestipalcového displeje. Bluboo X by měl rovněž disponovat čtečkou otisků prstů; ta má být integrovaná do bočního tlačítka.

Bluboo není v kopírování smartphonů zvučných jmen žádným nováčkem – letos například představil jeden z prvních klonů Galaxy S8 a chystá dokonce i kopii vlajkového modelu Samsungu pro příští rok, která ponese označení Bluboo S9.

Roman Hálek

Technologie 21. století mě inspirují a neustále popohání vpřed. Rád o nich píši a ještě radši je všechny zkouším. A pokud zrovna nesedím u klávesnice, s nadšením běhám, nebo se proháním na kole, a s nepatrně menším nadšením dálkově studuji vysokou školu.
Subscribe
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments