Blíží se uvedení Fuchsia OS na trh? Google přetáhl klíčového zaměstnance Applu

Na operačním systému Fuchsia OS, který je potenciální nástupce populárního Androidu, pracuje Google už od roku 2016. Od té doby zatím příliš nepokročil, což naznačují také prohlášení, že Fuchsia OS je prozatím garážový projekt, který se do světa v dohledné době nechystá. To ale neznamená, že v něm firma z Mountain View nespatřuje budoucnost. Pro urychlení snah o uvedení na trh Google přetáhl zkušeného inženýra od svého velkého rivala z Cupertina.

blank

Bývalý zaměstnanec Applu není žádný amatér

Bill Stevenson, který přestoupil do tábora Googlu, není žádný zelenáč. V Applu pracoval přes patnáct let na pozici Mac/Windows Program Management Senior Manager, posledních šest let dohlížel na uvedení na trh osmi verzí operačního systému macOS. Předtím pracoval jako inženýr na OS X, cizí mu ale nejsou ani cloudové služby jako Find My Mac a iCloud for Mac.

blank

Role Stevensona ve více než stočlenném týmu, v němž je například Matias Duarte či Chris McKillop, prozatím není veřejně známa, nicméně vzhledem k jeho pracovním zkušenostem se dá předpokládat, že půjde o nějakou výše postavenou pozici. Jeho úkol se zdá, alespoň podle zpráv Bloombergu, jasný – do tří let dostat Fuchsia OS na zařízení chytré domácnosti. Zda se mu to podaří a nový operační systém bude životaschopný, na to si budeme muset ještě chvíli počkat.

Autor článku blank
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku. Jaká zařízení aktuálně používám?

Kapitoly článku