Domů » Bleskovky » Blíží se uvedení Fuchsia OS na trh? Google přetáhl klíčového zaměstnance Applu

Blíží se uvedení Fuchsia OS na trh? Google přetáhl klíčového zaměstnance Applu

Na operačním systému Fuchsia OS, který je potenciální nástupce populárního Androidu, pracuje Google už od roku 2016. Od té doby zatím příliš nepokročil, což naznačují také prohlášení, že Fuchsia OS je prozatím garážový projekt, který se do světa v dohledné době nechystá. To ale neznamená, že v něm firma z Mountain View nespatřuje budoucnost. Pro urychlení snah o uvedení na trh Google přetáhl zkušeného inženýra od svého velkého rivala z Cupertina.

Bývalý zaměstnanec Applu není žádný amatér

Bill Stevenson, který přestoupil do tábora Googlu, není žádný zelenáč. V Applu pracoval přes patnáct let na pozici Mac/Windows Program Management Senior Manager, posledních šest let dohlížel na uvedení na trh osmi verzí operačního systému macOS. Předtím pracoval jako inženýr na OS X, cizí mu ale nejsou ani cloudové služby jako Find My Mac a iCloud for Mac.

Role Stevensona ve více než stočlenném týmu, v němž je například Matias Duarte či Chris McKillop, prozatím není veřejně známa, nicméně vzhledem k jeho pracovním zkušenostem se dá předpokládat, že půjde o nějakou výše postavenou pozici. Jeho úkol se zdá, alespoň podle zpráv Bloombergu, jasný – do tří let dostat Fuchsia OS na zařízení chytré domácnosti. Zda se mu to podaří a nový operační systém bude životaschopný, na to si budeme muset ještě chvíli počkat.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

15 komentářů

 1. Prý klíčový zaměstnanec. Pravděpodobnější je že ho Apple vyrazil pro neschopnost.

 2. Apple už přestává být lukrativním zaměstnavatelem, ani se mu nedivím. Apple šídí kvalitu hw, sw svých veškerých produktů a kdoví jak to šizení vypadá uvnitř firmy na zaměstnancích.

  • A proto má nové říďu z BB? Si odborník na svém místě ?

  • A? Pretahout ridu z BB je nejake meritko? :D Kazdy se hrne do BB, ze je ted problem konkurovat BB? Si stejny odbornik jako jirka:D:D:D

  • Tak jinak, prostě fluktuace lehkých zdrojů. Ach boha vše vysvětlovat od základu a do detailu. Specifikum zdejší komunity….

  • Děj se lecit, pokud v diskusi musíš bohovat, tak nejsi normální.
   Specifikum tvé osoby je, že nic nevysvetlujes, protože nemáš znalosti, jenom se vždy uchylujes k napadání, to jsem si všiml dávno.
   Ad fluktuace, asi by jsi měl vědět že velice závisí od kvality příchozích a odchozích, jestli je k něčemu. Tak jsem čekal že odpovíš proč zrovna řîda BB je nějaké terno, které dokazuje že Jirka nemá pravdu. Aai Ale asi od tebe nemůžeme čekat že vysvětlíš něco fakticky. Nahodis kravinu, ale ještě se rozcilis že ostatní nesdílejí tvé tupé názory.

  • Nevis o tom vubec nic a hlavne tomu nerozumis. Poslednich par dni to dokazujes na 100%.

  • Jdi ty synku, všemu rozumíš jak koza petrželi. :-D

  • Jen test, jestli tu fakt jsi 24/7, dedku.

  • Jsem, neboj. :-) Jako ty. :-D

  • Taky bych chtel byt stary jako ty, nespat a cely den kontrolovat, jestli se nekde neco nenapsalo o Applu nebo o mrtvem Windows. Vlastni neuspech a totalni selhani si lidi leci ruzne…. Tak jo, dedku, uzivej vikend na diskuznich forech, treba to mate jako rodinnou zabavu, nedavno jsi totiz psal, ze je tvuj synek tupec, tak by to sedelo. Ja jdu nasadit lyze a uzivat. Papa.

  • Už to máš nadosah, neboij. :-) Tak zase někdy synku.

 3. Jo ničemu pořádně nerozumí ale do všeho kecá, řeči jak opice chcanek to je Jirka no.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).