Blíží se konec opisování kódů z obrázku, algoritmus od Googlu rozezná člověka od robota

CAPTCHA, neboli Turingův test, který má ověřit, zda s webovou stránkou komunikuje člověk, nebo robot, do budoucna nejspíše přestane brzdit uživatele při registracích, či při dalším navigování po webových stránkách. Google totiž začíná testovat svůj vylepšený algoritmus, který by měl člověka od robota rozeznat automaticky.

captcha

Algoritmus bude sledovat pohyb myši po stránce, IP adresu a svůj odhad bude dále zlepšovat za pomoci analýzy a strojového učení k tomu, aby se naučil uživatelovy internetové návyky. I tak se však může stát, že si uživatele splete s robotem; v tom případě bude nutné opsat slova či čísla z obrázku, případně zatrhnout možnost „Nejsem robot.“ S postupným zlepšováním algoritmu by tyto testy mohly vymizet úplně a na stránkách, kde je nutné reagovat rychle, by nás již nemuselo nic zdržovat.

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.

2 komentáře

  1. Viktor (neregistrovaný)

    V nové verzi reCaptchy se už nic neopisuje. Pokud vyhodnotí jejich skript uživatele jako robota, musí uživatel vybírat obrázky.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *