Domů » Bleskovky » Blíží se další obr: Galaxy C9 by mohl být prvním telefonem od Samsungu se 6 GB RAM

Blíží se další obr: Galaxy C9 by mohl být prvním telefonem od Samsungu se 6 GB RAM

Mezi tabletofony pravděpodobně v brzké době zavítá další model od jihokorejské společnosti Samsung. Bude jím Galaxy C9 a lákat by měl především na obří 5,7palcovou AMOLED obrazovku s Full HD rozlišením.

Je velká škoda, že se Samsung rozhodl „céčkovou“ řadu prodávat pouze na čínském trhu, neboť tito kovoví krasavci mají určitě co nabídnout. Zatímco společnosti jako OnePlus, LeEco, Asus nebo ZTE mají s 6GB operačními pamětmi poměrně dost zkušeností, Samsung doposud sázel spíše na 4GB a menší moduly. To by se nyní mohlo změnit s phabletem C9, který by měl kromě velkého displeje lákat i na nadstandardní paměť RAM.

Samsung-Galaxy-C7
Samsung Galaxy C7

Podle dostupných informací by se měl v kovovém těle nadále ukrývat osmijádrový procesor Snapdragon 652 a 64GB úložiště, přičemž oba dva fotoaparáty, jak přední, tak zadní, by měly být 16Mpx. Co se ceny týče, odhaduje se, že by „cédevítka“ měla být k sehnání za cca 500 dolarů (přibližně 12 tisíc korun). Zda se nakonec Samsung rozhodne řadu C prodávat i v Evropě, nevíme.

Xaver Jandura

Milovník „road trip" cestování a exotického jídla, velký fanoušek a zároveň kritik Apple zařízení, rád boxuji, cvičím jógu a přemýšlím u sklenky vína.

5 komentářů

 1. Něco pro UNIho.

 2. Nick Cave (neregistrovaný)

  5,7p obří displej?? pod pojmem obří si představuji 6,8p :)

  • Phablet se bere od 6″ výše ne? ;)

   • Craftmanek (neregistrovaný)

    já mam zato že už od 5.7″ – 5.8″

    Doted někteří nazývají 5.5″ phablety ….

   • kjkszpj (neregistrovaný)

    Tiez si myslim, ze tak od 5,7″ sa da nazvat phablet, no ked je v nadpise ,,obr“, tak by som si naozaj predstavil nieco nad 6″ :)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).