Velká narozeninová soutěž – slavíme 15. narozeniny!
Domů » Bleskovky » BlackBerry Protect: Pohádka o ukradeném telefonu se šťastným koncem

BlackBerry Protect: Pohádka o ukradeném telefonu se šťastným koncem

Snad každý obezřetnější uživatel chytrého telefonu má na svém mobilním „miláčkovi“ nainstalovaný některý ze sledovacích programů, který pomůže telefon lokalizovat v případě, že jej někde zapomenete, nebo vám bude odcizen. Většinou si můžete dokonce vybrat z nativního řešení v operačním systému, nebo řady aplikací třetích stran, všechny fungují podobně, jen se mohou lišit v nabídce rozšířených funkcí.

Takový bezpečnostní program od kanadské „továrny na ostružiny“ se jmenuje BlackBerry Protect, nemusíte jej dokonce ani instalovat, byl odjakživa vestavěný do operačního systému a na BlackBerry 10 je dokonce i ve výchozím stavu zapnutý, takže je váš telefon dohledatelný od okamžiku, kdy se při prvním zapnutí přihlásíte k BlackBerry ID. Tento nástroj umožňuje dálkově (ať už z jiného telefonu, nebo počítače) vyhledat všechna zařízení, na kterých jste přihlášení k BB ID, spustit hlasitý alarm i v případě že je telefon přepnut do tichého režimu, zobrazit na displeji zprávu s kontaktními údaji pro případného poctivého nálezce, zamknout jej na heslo a v případě, že už budete hodně zoufalí nebo jste agentem tajné služby, i dálkově vymazat, aby se nový majitel nedostal vašim soukromým fotografiím a přísně tajným dokumentům.

A nyní se seznamte s Teresou Schito, vdanou Kanaďankou, které bylo odcizeno její BlackBerry Z10. Když telefon nenašla v práci, ani v autě, celá nešťastná jela domů, kde ji čekal technicky zdatný manžel. Ten hned věděl co dělat, otevřel na svém telefonu stránku služby BlackBerry Protect, zobrazil si polohu telefonu a poprosil telefonicky hodného policistu aby mu šel telefon zachránit. Policista našel dům, ve kterém měl telefon podle BlackBerry Protect být, manžel následně spustil na telefonu hlasitý alarm a policista tak identifikoval ve kterém bytě se zařízení nalézá a ve jménu zákona jej vrátil majitelce, která měla radost, že nepřišla o stovky fotek svého dítěte.

Zní to jako hezký příběh se šťastným koncem, celé to má ale několik háčků, které jsou až moc nápadné na to, aby to byla náhoda. Zmíněná žena bydlí ve Waterloo, kde je mimochodem sídlo společnosti BlackBerry. A hádejte, kde pak pracuje její manžel? No to byste určitě neuhodli, v BlackBerry. Celá zpráva, ačkoliv několikrát přesdílená různými zpravodajskými servery, se také objevila poprvé na oficiálním blogu společnosti, nemusíte být tedy zrovna Stephen Hawking aby vám došlo, že to je spíš vymodelovaný příběh který měl sloužit k reklamním účelům. No pokus to byl hezký, ale doufejme, že pánové v BlackBerry ještě trochu na tom marketingu zapracují.

Ruslan Botsyurko

Lékař, fotograf, redaktor, DJ, webdesigner, nevyléčitelný perfekcionista a bezmezný nadšenec do všech možných technologií, který od malička běhá po světě se šroubovákem (no dobrá, nyní spíše se skalpelem :)) a snaží se přijít na to, jak věci kolem fungují.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
6 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments