Domů » Bleskovky » BlackBerry Motion v testu odolnosti: vydrží sklo s diamantovým povrchem více než Gorilla Glass?

BlackBerry Motion v testu odolnosti: vydrží sklo s diamantovým povrchem více než Gorilla Glass?

YouTuber vystupující pod nickem JerryRigEverything nahrál na svůj kanál další video, ve kterém tentokráte podrobuje testu mechanické odolnosti smartphone BlackBerry Motion. Přežije tento telefon pokus o likvidaci nebo se mu vyloupne displej, jako jeho předchůdci BlackBerry KEYone?

BlackBerry Motion has a Nano Diamond Screen? - Durability test!

Test začíná klasicky pokusem poškrábat displej ostrými hroty s různou tvrdostí. BlackBerry u modelu Motion použilo ochranné sklo DragonTrail se speciální vrstvou „nano-diamond anti-scratch”, avšak slovo diamant musíme brát s velkou rezervou – první rýhy se v něm objevily v kontaktu s hrotem o tvrdosti 6 podle Mohse, tedy stejně jako v případě skel Gorilla Glass. Autor videa nicméně tvrdí, že rýhy možná nejsou tak výrazné jako obvykle, jejich další výskyt při běžném užívání však ukáže až čas. Ochranné sklo se nachází i nad čočkami fotoaparátů a čtečce otisků prstů.

Rámeček obepínající telefon (a tlačítka v něm) je vyroben z hliníku, s výjimkou tohoto horního, který je stejně jako záda plastový. Kovových je pouze sedm plíšků vytvářejících logo značky BlackBerry, otázkou je, jak dlouho na svém místě vydrží.

Při přímém kontaktu s ohněm se displej začal zbarvovat do černa už po šesti vteřinách, díky technologii IPS se ale dokázal navrátit do původního stavu. Výrobce TCL také telefon velmi dobře dílensky zpracoval, neboť pokus o ohnutí či zlomení telefon ustál bez ztráty kytičky, což se ostatně u zařízení splňujícího odolnost IP67 očekává.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

5 komentářů

  1. Tento smartfóne je fakt sympatický, škoda, že nemá Qi ako mal Blackberry Priv

    • BB Priv také neměl ve verzi pro EU bezdrátové dobíjení.Bezdrát měla pouze verze pro US a Kanadu.

    • Ok, Priv má ani nezaujímal ako Motion u ktorého mi chýba len to Qi pri tej cene

  2. Nemáme nejaké fotky nové blackberry s klavesnocou?

  3. Už brzy tímhle povedeným kouskem nahradím svůj byť dobře sloužící DTEK50. Přeci jen ta výdrž baterie, IP67, čtečka s gesty a ten hodně povedenej design je někde úplně jinde.. :)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).