Domů » Bleskovky » BlackBerry Mercury se odhaluje. Nabídne netradiční displej a průměrné komponenty

BlackBerry Mercury se odhaluje. Nabídne netradiční displej a průměrné komponenty

Již zanedlouho se dočkáme tradičního mobilního svátku – veletrhu CES. Zde by mělo BlackBerry ve spolupráci se společností TCL představit několik nových zařízení pro rok 2017, chybět by mezi nimi neměl ani model s kódovým označením Mercury, o kterém v nedávné době kolovaly různé zvěsti.

blackberry-mercury-screenshot

Má se za to, že by mělo nové BlackBerry obsahovat panel o velikosti 4,5 palce. Díky screenshotu, který byl se zařízením pořízen, dnes však víme i jeho rozlišení. To by mělo být netradičních 1080 x 1620 px. To zaručí jemnost 420 bodů na palec. Potvrzen je i operační systém, kterým je zde Android ve verzi 7.0 Nougat. Screenshot také potvrzuje absenci softwarových navigačních tlačítek, Mercury bude tedy patrně ovládán přes hardwarová tlačítka, která by se měla nacházet těsně nad klávesnicí, respektive pod displejem.

Ostatní hardwarová výbava je pořád zatím tajemstvím, počítá se ovšem s procesorem Qualcomm Snapdragon 625, kterému by měly sekundovat 3 GB paměti RAM a 32 GB vnitřního úložiště. Telefon by měl být dále vybaven čtečkou otisků prstů a baterií o kapacitě 3400 mAh. Má se také za to, že bude Mercury exkluzivitou pro amerického operátora Verizon. Tyto informace však zatím nebyly potvrzeny.

Lukáš Čambala

Student ekonomické fakulty žijící převážně v Brně. Milovník filmů, kvalitních soundtracků, ICT a značky Apple.

8 komentářů

 1. Exkluzivita u Verizon je samozřejmě nesmysl… Informace se týkají toho, že by měla vzniknout TAKÉ verze pro Verizon, jelikož tento operátor používá CDMA síť a telefony pro něj musí mít speciální úpravu.

  • Ale tahle verze bude exkluzivne jen pro Verizon :). Takze castecne pravdu clanek ma.

  • čo aka špeci uprava ? jediné čo nepotrebuje je SIM aktivacia je na IMEI dostaneš číslo a ideš

   • Jaka uprava? Treba jiny modem? :)

   • a ktorý moderný telefón – smart, nemá všetky siete a aj CDMA
    tebe treba asi modem domov Rezzator na dial-up
    či ty ešte z jaskyne nevyliezol ? pána boha , tie androprd ovce su zaostalé

 2. Kdy už konečně zmizí ty zaostalý nenažraný Cortex A53 jádra?

 3. Tím Snapdragon 625 a jen 3 GB RAM to zabijí. Ach jo. Ušetří pár dolarů a telefon děsně degradují. Chtělo by to 820/821 a 4 GB RAM a je to paráda.

  • Staci snap 65X ten ma uz vykonnejsie jadra a 3 gb su na mobil strednej triedy akurat. Pokial telefon nema nenazranu nadstavbu ako samsung viac ram nepotrebujes. Ci?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).