Domů » Bleskovky » BlackBerry Mercury mělo na CES pouze předpremiéru, odhalení přijde až na MWC

BlackBerry Mercury mělo na CES pouze předpremiéru, odhalení přijde až na MWC

Společnost TCL si na veletrh CES přichystala nečekané překvapení, neboť zde nepředstavila očekávaný smartphone BlackBerry „Mercury“, byť jeho premiéru všechny oficiální i neoficiální zprávy naznačovaly. Dokonce neznáme ani oficiální prodejní jméno tohoto telefonu, který po dlouhé době přinese do světa obdélníkových placek hardwarovou QWERTY klávesnici. Abychom společnosti TCL nekřivdili, dočkali jsme se alespoň tohoto videa a příslibu, že se oficiální premiéra odehraje za měsíc na barcelonském veletrhu MWC.

Tisková zpráva TCL z veletrhu CES uvádí, že se chystaná novinka bude soustředit na bezpečnost, produktivitu a spolehlivost, díky fotografiím reálného zařízení z rukou redaktorů Android Central zase víme, že telefon bude disponovat kovovým tělem, 3,5mm jackem, portem USB-C a čtečkou otisků prstů zabudovanou v klávese mezerníku.

Čtyřřádková klávesnice bude stejně jako u modelu Priv podporovat dotyková gesta, oproti Privu však Mercury přijde o bezdrátové nabíjení. Telefon bude pohánět nejnovější Android 7.0 Nougat doplněný o aplikace BlackBerry. Více informací o výbavě telefonu se však dozvíme až na konci února.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
RadekLaz
Uživatel
RadekLaz
Offline

HW klávesnice, proč ne? Ale psát na výšku s velkým mobilem je dost nepohodlné…. Vysouvačka do boku by byla fajn.

S.h.I.t.
Uživatel
S.h.I.t.
Offline

Krasna ukazka, jak se nedela marketing. Ale BB je v tom docela prebornik dlouhodobe.

Dano
Anonym
Dano
Offline

Tiež už na to takto pozerám. Si myslia že tu môžu niekoho ťahať za nos s novým telefónom pol roka? Telefón treba predstaviť a do mesiaca predávať, tak ako Apple. Nie pol roka o niečom hovoriť, potom to ukázať a ďalej sa uvidí…

uni
Uživatel
uni
Offline

No takový Asus nebo Lenovo si to vcelku myslí. No taky mají ty prodeje co mají že:)

Martin II
Anonym
Martin II
Offline

S.h.I.t.
Toto uz je mimo BB. Cele je to v rezii TCL. Je to telefon TCL s logom BB (+ nejaky software)

Michal Lenc
Anonym
Michal Lenc
Offline

Tenhle prý ještě ne. Toto by měl být poslední model od Blackberry, jakože si ho dělali sami. Samozřejmě, je možné, že to bude vyrábět TCL, ale není to jen přeznačená placky, jako poslední dteky