Sledujte nás na YouTube

Bizarnosti dneška: 10 metrů dlouhá selfie tyč a místo mobilu MacBook

„Selfiečka,“ tedy fotografické autoportréty, se staly velkým hitem na celém světě a probudily v uživatelích velkou touhu po originalitě. To následně vedlo k fotografiím se žraloky, ze střech nejvyšších budov na světě, nebo třeba z vesmíru.

space_selfie

Spolu s tímto trendem se vynořila i spousta příslušenství. Nejznámější z nich je selfie tyč, která prodlouží ruku fotografa, díky čemuž se do záběru vejde mnohem více objektů. Délka pomůcky byla často předmětem hádek a na mnoha veřejných místech dokonce došlo k jejich zákazu. Hon za tou nejdelší však pokračoval a prozatimním držitelem rekordu je Ben Stiller, který si vytvořil 8,56 metru dlouhou tyč. Toho se pokusil trumfnout uživatel Ware na YouTube, který vyrobil tyč s délkou 9,57 metru. Na celý proces výroby, kvalitu výsledné fotky i na problémy s manipulací s takovou obludou se můžete podívat na jeho videu.

Jelikož tyto tyče, na které umístíte svůj telefon, případně tablet, již přijdou mnoha lidem jako mainstream, tedy něco, co už má v podstatě každý a nejedná se vlastně o nic originálního, přišlo trio umělců Moises (Art404), John Yuyi a Tom Galle s další úrovní pořizování fotek vlastní osoby. Vytvořili totiž selfie tyč, na kterou můžete připevnit celý Mac Book. A to už je přeci něco! Podle tvůrců by se produkt mohl dostat i do prodeje, bude však záležet na zájmu uživatelů.

8

Kam se podle vás bude pořizování selfieček ubírat dále? Přijde ještě něco bizarnějšího, například selfie tyč na All-in-One počítače, kdy si s sebou budete nosit i záložní napájecí zdroj?

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.

5 komentářů

 1. telemetr (neregistrovaný)

  A komu takovym clankem prospejete?

 2. Honza7521 (neregistrovaný)

  To je jako hromosvod? Už neví co by vymysleli.

 3. Vláďa77 (neregistrovaný)

  Zajímavé by bylo selfie pořízené z pohledu našich zvířecích miláčků. Kdyby měli něco na obojku třeba. Navíc by to mohlo snímat procházku venku z jejich úhlu, to by třeba zajímavé bylo, vidět svět z nějakých 15-20 cm. Možná by jsme si mnohé uvědomili, třeba jaký nepořádek je kolem nás.
  Ale kam se to bude dál vyvíjet, to asi nikdo neodhadne. Ale takováhle tyč už nemá použítí.

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *