Bílá už není „in“. Nové bočnice pro PlayStation 5 hrají všemi barvami

Sony

Konzole PlayStation 5 před nedávnem oslavila rok svojí existence. Japonský výrobce ji zatím nabízí pouze v bílé barvě, ovšem vzhledem k odnímatelným bočnicím bylo jen otázkou času, kdy se na trhu objeví i jiné barevné varianty. Nejprve se o ně pokusila značka dbrand, ovšem ta u právníků Sony tvrdě narazila. Sony si patrně chce tento zajímavý trh nechat pouze pro sebe, a proto nyní přichází s pěticí různých barevných krytů. A nejen těch.

PlayStation 5 dostává pět nových barev

Pokud se vám bílý PlayStation 5 nezamlouvá, budete mít brzy možnost ozdobit si svoji konzoli novými bočnicemi. Sony je bude nabízet v barvách Cosmic Red, Starlight Blue, Galactic Purple, Nova Pink a Midnight Black (červená, světle modrá, fialová, růžová a černá). Bočnice budou k dispozici pro oba modely PlayStation 5; jak s optickou mechanikou, tak i bez ní.

PlayStation

Sony začne nové příslušenství prodávat v lednu příštího roku, ovšem Česká republika v seznamu zemí v první vlně chybí; pravděpodobně se dočkáme až v průběhu první poloviny roku. Cena barevných bočnic je stanovena na 55 EUR (asi 1 400 korun).

New DualSense Controllers: Starlight Blue, Galactic Purple and Nova Pink | PS5

Kromě bočnic si budete moci přikoupit i stejně barevný ovladač DualSense, v tomto případě je cena stanovená na 75 EUR (asi 1 900 korun). Zatím není jasné, zda Sony bude bočnice a ovladače nabízet pouze formou příslušenství, nebo si budete moci zvolit barvu zařízení už při jeho nákupu.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku