Domů » Bleskovky » Berlínský dopravní podnik vydal ve spolupráci s Adidasem tenisky s jízdenkou na jazyku

Berlínský dopravní podnik vydal ve spolupráci s Adidasem tenisky s jízdenkou na jazyku

Berlínský dopravní podnik se spojil v rámci netradiční propagační akce s firmou Adidas a připravil limitovanou edici 500 párů tenisek s roční jízdenkou našitou na jazyku.

Akce zaujala stovky lidí, kteří čekali od úterní noci ve frontě před obchodem, v němž se tenisky měly začít prodávat. Některé zájemce o koupi jistě motivovala exkluzivita omezeného počtu zboží, ale většina pravděpodobně nákup zvolila čistě z ekonomických důvodů. Boty se totiž prodávaly za 180 EUR (cca 4 570 Kč), což je sice docela vysoká cena za tenisky, ale pořád to je výrazně levnější než nejdostupnější roční jízdenka, kterou je v Berlíně možné pořídit za 728 EUR (cca 18 500 Kč).

Kromě výrazného látkového lístku s platností do 31. prosince 2018 boty zaujmou ještě kontrastním provedením tkaniček, které odkazuje na charakteristická sedadla v berlínských tramvajích. Boty neobsahují žádný čip či elektroniku, takže jejich majitelé budou pravděpodobně muset ukázat revizorům přímo jazyk tenisky.

Jak se dalo očekávat, někteří podnikavci také boty hned zkouší prodávat na eBay, ceny se aktuálně pohybují nad hranicí 1 100 EUR (cca 28 000 Kč).

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments