Domů » Bleskovky » Benzínu a naftě zvoní hrana? Německo a Norsko za pár let chtějí povolit pouze prodej elektromobilů

Benzínu a naftě zvoní hrana? Německo a Norsko za pár let chtějí povolit pouze prodej elektromobilů

Diskuse o tom, zda jsou „auta na baterky“ budoucností automobilové dopravy, nebo ne, probíhají takřka denně, nakonec ale rozhodne čas a trh. Zdá se však, že někteří političtí představitelé jsou o přínosu aut na elektřinu již přesvědčeni, alespoň co se týče šetrnosti k životnímu prostředí.

electric_renault

Německo totiž připravuje oficiální termín, ke kterému by měl v zemi skončit prodej aut jezdících na fosilní paliva a jediným povoleným pohonem se stane elektřina. Tímto termínem je prozatím rok 2030, který by kromě Spolkové republiky ráda dodržela i Indie. Nizozemsko a Norsko plánují zakázat prodej aut, která znečišťují životní prostředí, dokonce již v roce 2025.

Little electric car

I v případě, že by k uvedeným krokům opravdu došlo a od výše zmíněných roků by se na uvedených trzích prodávala pouze vozidla poháněná elektromotorem, obměna všech vozidel v zemi by trvala přibližně 20 let. S tím však minimálně německý návrh počítá, jelikož zákaz má být součástí strategie, jejímž cílem je snížení produkce oxidu uhličitého do roku 2050 o 80 – 95 %. Nařízení má také povzbudit německé automobilky k rozšíření portfolia nabízených elektromobilů.

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
62 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments