Sledujte nás na YouTube

Bazaar: Homebrew Windows Phone Marketplace spuštěn

Pro Windows Phone existuje celá řada užitečných aplikací, které se díky podmínkám stanovených Microsoftem nikdy nedostanou do oficiálního Marketplace. Tyto programy je do telefonu možné dostat neoficiální cestou a označujeme je jako homebrew. Na Xda-developers jich naleznete celou řadu, ale doposud chyběla možnost, jak je všechny do telefonu dostat a mít vše pod jednou střechou. Stejně jako má iOS svoji Cydii (neoficiální App Store), bude mít zřejmě Marketplace alternativu v podobě Bazaaru. Uvidíme, zda se vše autorům povede dotáhnout do zdárného konce.

-

Instalační xap soubor Bazaaru (beta) můžete stahovat z oficiálních stránek WP-Bazaar.com, samozřejmě je potřeba mít odemčený telefon. Jak sami autoři informují, Bazaar se nikdy nestane místem, kde by se objevil nelegální software, půjde pouze o řešení zastřešující neoficiální aplikace, které využívají nativního kódu a nikdy by se nedostaly do oficiálního Marketplace. Další informace najdete na Xda-developers a pokud Bazaar vyzkoušíte, podělte se v diskuzi o své dojmy. Je docela možné, že se tato utilita v budoucnu stane součástí neoficiální ROM, aby se uživatelé snadno dostali k homebrew aplikacím.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.

3 komentáře

  1. Standa99 (neregistrovaný)

    This is a BETA – Application for testing only

    BETA – Installing Apps is disabled

    DFT ROM mám.

  2. Vlasta W. (neregistrovaný)

    Zásadní problém je, že to bude fungovat jenom na ROM, do nichž jdou instalovat XAPy přes IE. Tudíž to v podstatě asi nebudeo moc víc než canvas k objektu prohlížeče, který bude načítat nějaké optimalizované stránky z webu té služby. Pravděpodobně nelze očekávat funkčnost srovnatelnou s aplikací oficiálního Marketplace.

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *