Balení iPhone 12 vás nepotěší. Chybět má důležité příslušenství

iPhone 12 Box Concept

Již několik měsíců se proslýchá, že v prodejním balení iPhone 12 budou chybět sluchátka EarPods. Absenci tradičního příslušenství nyní nepřímo naznačuje samotný Apple v beta verzi iOS 14.2.

Bez sluchátek i nabíječky?

První informace o možné absenci sluchátek EarPods zazněly letos v květnu z úst důvěryhodného analytika Ming-Chi Kuoa. O změně obsahu balení iPhonů se však hovořilo už loni, podle tehdejších spekulací se v balení místo klasických sluchátek měla časem objevit bezdrátové AirPody. Pravděpodobně se však jednalo o pouhý sen některých fanoušků. Apple se totiž nezbavuje příslušenství jen proto, aby je nahradil dražším. Naopak se snaží snížit nejen cenu, ale také dopady na životní prostředí.

Tip: iPhone 12: známe datum premiéry i zahájení prodeje

Stejný osud nejspíše potká také nabíječku, jen zanedbatelné množství uživatelů totiž v současné době nějakou nevlastní. Ostatně u letošních Apple Watch byste akumulátor hledali marně a telefony budou pravděpodobně následovat.

Osud sluchátek naznačila beta iOS 14.2

Plány ohledně sluchátek EarPods byly dosud poměrně nejasné. S příchodem vývojářské testovací verze iOS 14.2 však máme o poznání jasnější představu o jejich osudu. V systému iOS se již mnoho let nachází varovný text, který uživatelům radí, jak se nevystavovat vysokofrekvenční energii. V části o sluchátkách se totiž z textu vytratilo slovo „dodávané“. Z dodávaných sluchátek se tak v nové verzi textu stala pouhá sluchátka, zbytek sdělení přitom zůstal takřka nezměněný.

Text se v průběhu let prakticky neměnil, logicky se tak nabízí otázka, proč k jeho úpravě došlo právě nyní. Vše tak zatím nasvědčuje tomu, že prodejní balení nových iPhonů bude skutečně o něco chudší.

Autor článku
Marek Bartík
Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku