Domů » Bleskovky » Avast se přestěhoval do nového. V jeho sídle si budete připadat jako v Sillicon Valley

Avast se přestěhoval do nového. V jeho sídle si budete připadat jako v Sillicon Valley

Společnost Avast Software včera ve večerních hodinách slavnostně otevřela své nové sídlo v budově Enterprise Office Center v Praze na Pankráci. V důsledku prudkého růstu během uplynulých pěti let, zahrnujícího ztrojnásobení počtu zaměstnanců, si Avast kladl za cíl nalézt pro své zaměstnance větší a reprezentativnější prostory.

 

Avast Grand Opening: Silicon Valley comes to Prague

U příležitosti oficiální oslavy této významné události, Avast dnes společně se speciálním hostem, šachovým velmistrem Garrym Kasparovem, pořádal „Grand Opening“, jehož součástí byla prohlídka nových kanceláří pro pozvané hosty a živé demonstrace technologií, které Avast nabízí pro domácnosti, malé a střední firmy i velké korporátní zákazníky.

  

  

Avast zvolil budovu, která odráží jeho otevřenou, inovativní a inspirativní firemní kulturu. Stavbu našeho nového domova jsme svěřili do rukou společnosti Erste Group Immorent, která je lídrem v oblasti developmentu a financování moderní infrastruktury a nemovitostí ve střední Evropě,” řekl Vince Steckler, generální ředitel Avastu. „Tímto přesunem chceme podpořit náš další růst v oblasti mobilních zařízení, rozvíjet podnikání ve firemní sféře a i nadále poskytovat našim uživatelům inovativní zabezpečení, bez kterého se neobejdou ve světě Internetu věcí.


Gary Kasparov hovoří o zajímavých momentech své kariéry

Garry Kasparov na slavnostním otevření nových kanceláří hovořil o pozoruhodných momentech své šachové kariéry, o psychologii člověka a lidském rozhodování, a o tom, jak tyto oblasti souvisí s počítačovou inteligencí.

  
Po chodbách budovy se zaměstnanci mohou prohánět na koloběžkách. Garryho Kasparova zde ale bylo možné potkat pouze včera :-)

Následně pan Kasparov vyzval deset hostů v rámci simultánní šachové partie. Proti Garrymu Kasparovi si zahrál například zakladatel Slevomatu či DameJidlo.cz Tomáš Čupr. Během úvodního ceremoniálu vystoupil i velvyslanec Spojených států v České republice Andrew H. Shapiro, který hovořil o úspěchu Avastu jak ve své domovské zemi, tak i v zámoří.

   

Jako v americkém Sillicon Valley

Avast se nechal inspirovat oblíbenými kancelářemi technologických gigantů a startupů z kalifornského Silicon Valley. Celá společnost aktuálně v pronajaté budově zaujímá v budově Enterprise Office Center téměř 15 000 metrů čtverečních v rámci sedmi pater, které jsou vzájemně propojené šest metrů širokým, centrálním schodištěm, které je vhodným místem pro náhodné setkávání zaměstnanců. V prostorách Avastu je celkem 45 zasedacích místností určených pro plánování schůzek a spolupráci různých týmů napříč celou firmou.

  
V sídle Avastu je k dispozici spousta jednacích místností, knihovna či prostor pro relaxaci a odreagování

Samotní zaměstnanci Avastu mají také přístup do kantýny, ve které se podává jídlo zdarma po celý den. Součástí je také kavárna, v níž se mohou setkat i zaměstnanci, kteří by se spolu za normálních okolností během dne nepotkali. V rámci speciálního relaxačního patra mohou zaměstnanci bezplatně využívat plně vybavenou posilovnu, odpočinout si v houpacích sítích, v knihovně, kině nebo se odreagovat u kulečníků, stolních fotbálků, ping-pongových stolů, golfového simulátoru nebo v nahrávacím studiu. Na své si přijdou i děti zaměstnanců, pro které je připraven dětský koutek.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
11 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments