Domů » Bleskovky » Avast koupil vývojářské studio Inmite, to se již nebude soustředit na zakázkový vývoj aplikací

Avast koupil vývojářské studio Inmite, to se již nebude soustředit na zakázkový vývoj aplikací

Avast Software před několika okamžiky oznámil, že se jeho součástí stala lokální jednička ve vývoji mobilních aplikací, pražská společnost Inmite. Díky této akvizici Avast rozšiřuje svůj tým o 40 specialistů na vývoj mobilních aplikací. Inmite se stane součástí mobilní divize Avastu, kterou vede nedávno jmenovaný Jude McColgan.

Inmite se pyšní pestrým portfoliem aplikací vyvinutých pro významné firmy v České republice i na Slovensku pro klienty z řad automobilových producentů, nejvýznamnějsích mobilních operátorů a velkých bank. Společnost Inmite mimo jiné vyvinula první prototyp bankovní aplikace Google Glass a je také držitelem prestižního ocenění Top Developer v rámci Google Play Store.

Kromě toho firma Inmite získala čtyřikrát za sebou ocenění Mobilní aplikace roku a společnost Deloitte ji v roce 2014 zařadila mezi 50 nejrychleji rostoucích mladých technologických firem v regionu Střední Evropy. Cena, za kterou Avast Inmite koupil zatím nebyla zveřejněna. Inmite již nebude přijímat nové zakázky a bude se soustředit výhradně na bezpečnostní produkty pro Avast.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

2 komentářů

  1. „Avast koupil vývojářské studio Inmite, to se již nebude soustředit…“ – není to bohužel nekorektní, ale rve mi to koule pokaždé, když to vidím…jakoby někoho zabilo napsat „soustřeďovat“ :-)

  2. Jsem zvědav, jak se bývalí klienti inmite do budoucna vypořádají s podporou jejich aplikací. Zrovna třeba bankovní aplikace budou asi občas potřebovat update.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).