Domů » Bleskovky » Asus Zenfone 6 možná dostane netradiční konstrukci s vysouváním na dvě strany

Asus Zenfone 6 možná dostane netradiční konstrukci s vysouváním na dvě strany

Asus své nové vlajkové Zenfony představí 16. května ve Valencii, podle benchmarků předprodukčních zařízení víme, že se můžeme těšit na výkonný čipset Qualcomm Snapdragon 855, 6 GB RAM a displej s rozlišením 1 080 × 2 340 pixelů. Jak by mohl nový Zenfone 6 vypadat, nyní odhalil známý informátor @evleaks, za následujícími rendery a protypy prý stojí jeden s designérů, který navrhl loňský Zenfone 5.

zenfones 1

Bude Zenfone 6 oboustranný vysouvák?

Tchajwanská firma zvažuje několik návrhů, které mají společného jmenovatele – oboustrannou vysouvací konstrukci. Díky tomuto řešení nemá být displej telefonu narušen výřezem nebo otvorem pro selfie kamerku, ta se má vysouvat shora. V konceptech se počítá s duální kamerou s širokoúhlým záběrem, kterou doprovodí blesk.

Ze spodní strany se pak má v jednom z návrhů vysouvat hlasitý reproduktor Harman Kardon, v druhém případě kontextuální virtuální ovládací prvky, které se budou měnit podle zrovna používané aplikace. Zadní strana se u obou konceptů liší, oba telefony počítají s duálním fotoaparátem, v jednom případě se na zádech nachází čtečka otisků prstů, v druhém nikoliv.

Pokud skutečně Asus vsadí u Zenfone na vysouvací konstrukci, nebudeme moci ani letos počítat s voděodolnou konstrukcí. Nutno podotknout, že se v obou případech jedná pouze o koncepty a není jisté, zda takto bude Zenfone 6 ve finále vypadat.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. Tak jako alternativa k ohybnym telefonum proč ne a Asus dělá schopné přístroje

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).