Domů » Články » Asus oficiálně představil své PocketPC P525

Asus oficiálně představil své PocketPC P525

Asus P525Společnost ASUS má na svém kontě zatím dvě zařízení s operačním systémem Windows Mobile. Tím prvním je smartphone P305 (který se zatím neprodává) a druhým je před několika dny oficiálně představené PocketPC P525.

O Asusu P525 jsme vás již informovali dříve v této bleskovce, avšak sluší se připomenout, že toto PocketPC běží na operačním systému Windows Mobile 5.0, v jeho srdci mu tepe procesor Intel Xscale s taktem 416Mhz. Bohužel P525 má pouze QVGA dotykový displej s rozlišením 240×320 a úhlopříčkou 2.8“. Zařízení je dále vybaveno 128MB ROM a 64MB RAM. Nechybí mu ani 2Mpx fotoaparát. S okolím se spojíte přes Bluetooth 2.0 a Wi-Fi 802.11b. Pro paměťové karty je připraven miniSD slot.

Rozměry Asuse jsou 117 x 59 x 19 mm při hmotnosti 159 gramů. Bohužel P525ka podporuje jen quadband GSM sítě a GPRS sítě, po UMTS a EDGE ani památky, škoda. Baterie nabízí kapacitu 1300mAh, což by mělo vydržet na cca 3.5hodiny dlouhý hovor nebo až 200 hodin  v pohotovostním režimu.

Kdy se Asus P525 objeví na evropském trhu a jakou částku za něj budeme muset v případě zájmu utratit, není v tuto chvíli známo.

Zdroj: PocketPCthoughts.com

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

4 komentářů

  1. Dobra haluz, zrovna dnes jsem koukal, jestli nejake PPC nenabizi Asus, ze bych si ho koupil k notebooku, ktery je taky A. a jsem s nim moc spokojen.

  2. tohle pdacko od Asusu mi prijde celkem stylovy a libivy… do oka mi urcite padlo… ale dneska jsem patral jaka bude asi jeho cena, ale bohuzel, zatim nic nenalezeno

  3. alespon EDGE kdyby mel… jinak se mi na fotce moc libi

  4. na absenci EDGE nadavam i u Universala :( nebydlim v oblasti pokryte UMTS a tak asi budu muset koupit jeste nejaky phone jako BT EDGE modem k unimu

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).