Domů » Bleskovky » AppleTV+ se blíží. Kdy bude služba spuštěna a kolik bude stát?

AppleTV+ se blíží. Kdy bude služba spuštěna a kolik bude stát?

Apple na letošní březnové konferenci odhalil spoustu nových služeb, které se stanou pro velkou jablečnou pokladnu dalším zdrojem příjmů. Jednou z těchto služeb je i AppleTV+, digitální televize s exkluzivním obsahem od největších filmových hvězd (nejen) Ameriky. Apple na tiskovce oznámil pokrytí všemožných žánrů a dostupnost služby ve 100 zemích světa, ovšem spousta detailů nám zatím zůstala utajena. Několik střípků nyní odhaluje agentura Bloomberg.

appletv 1

Deset dolarů měsíčně, start v listopadu

Služba AppleTV+ má být údajně spuštěna letos v listopadu, cena předplatného má být stanovena na 9,99 USD (asi 230 korun bez DPH) měsíčně. Dá se předpokládat, že stejně jako v případě Apple Music nabídne Apple k vyzkoušení bezplatné období, aby nalákal předplatitele konkurenčních služeb, jakými jsou Netflix, Hulu či Amazon Prime.

Velký důraz bude kladen na samotný obsah, Apple prý na samotnou tvorbu uvolnil 5 miliard dolarů (asi 116,4 miliard korun), přičemž některé pořady údajně překročí rozpočet jednoho z nejdražších seriálů v historii – Hry o Trůny.

Jelikož má AppleTV+ svoji stránku i na české mutaci webu Apple, dá se předpokládat, že si tuto službu budeme moci užít i u nás.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).