Nový Asus ZenFone 6 láká na špičkovou výbavu a příznivou cenu. Zjistěte o něm více!

Domů » Bleskovky » Apple zkoušel safírové sklo pro displeje iPhonů, neprošlo

Apple zkoušel safírové sklo pro displeje iPhonů, neprošlo

Syntetický safír má jednu parádní vlastnost – vrstva, která plní ochranou funkci přímo nad displejem, je prakticky nepoškrábatelná. Věc, jež by se bezesporu líbila každému majiteli chytrého zařízení. Každá mince má však rub a líc a hned z několika klíčových důvodů jsme zatím safírová skla v klasickém prodeji neviděli.

 

Prvním důvodem je cena, která nezanedbatelně přesahuje cenu klasického řešení. Druhým problémem je pak tříštivost. Přestože by se škrábanci už problém nebyl, displej telefonu by byl se safírovým sklíčkem znatelně náchylnější na popraskání.

Tip ke čtení – Safír: Mocný ochránce budoucích displejů u chytrých telefonů

Apple byl jednou z firem, která toto řešení pro své iPhony zkoušela. Prozradil to Perry Oosting, CEO společnosti Vertu (jako jedna z mála firem vyrábí model telefonu se safírovým sklem). Řekl, že přímo část jeho firmy s Applem spolupracovala během zkoumání a řešení. Nakonec společnost Apple rozhodla, že safírová skla nebudou. Hlavním důvodem prý byla obava, že by nedokázali vyrábět skla v kvalitě potřebné pro jejich iPhony. Přesto Apple od safírového skla neodešel úplně a přemýšlí o jeho zavedení jako krytu přední kamerky nebo tlačítka Home.

Miroslav Václavík

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *
Sahifa tracking pixel