Domů » Bleskovky » Apple získal 57 % zisku v mobilním byznysu, Samsung zbytek

Apple získal 57 % zisku v mobilním byznysu, Samsung zbytek

Analytická společnost Canaccord Genuity nedávno zveřejnila spolu s webem AppleInsider data, která tvrdí, že Apple získal 57 % zisku z prodejů telefonů za první čtvrtletí letošního roku. Samsung nezůstal pozadu a sebral zbývajících 43 %. Všichni ostatní výrobci o peníze přišli, nebo byl jejich zisk mizivý. Mezi společnosti se ziskem pár milionů dolarů patří například LG a HTC.

Tyto čísla nejsou nijak kontroverzní, nebo překvapivé, byť se jim někteří diví. Často slýchám, že Samsung prodal více chytrých telefonů, a proto je úspěšnější než Apple. Nezáleží ani tak na počtech prodaných telefonů, ale na schopnosti generovat zisk, a to Apple umí. O to jde přeci společnostem na první místě.

David Podzimek

13 komentářů

 1. David (neregistrovaný)

  To je pravda, o to preci spolecnosti jde. Prodat vec co si rika telefon o mizernych paramterech za premrstenou cenu a vydelaji na tom vazne hodne, jsem zvedavy jak dlouho jim tohle bude jeste vydelavat a kolik se na svete najde tak hloupych lidi uvidime zase v dalsim ctvrtleti :-)

  • Mizernych parametrech za premrstenou cenu? Ale prosím Vas… Zas tak ten samsung špatnej není.

  • fgtzu (neregistrovaný)

   On mal na mylsi produkty Apple zabalit 2 roky stary HW do hliniku a predavat ho s 150% ziskom je umenie to musim uznat ale ako zakaznik co nie som sa im na to mozem vys…

  • Velda (neregistrovaný)

   Jettero: Samsungy možná ne, ale iPhony ano. :-)

  • Ale notak ;) pochopte už, že nepotřebujete mít v telefonu 20 jader a 90 GB RAM ;)

  • fgtzu:2 roky starý? Jak displej tak čipset je plně aktuální. Je možné, že flash paměti budou starší nebo baterie, ale pokud vyhovují technologicky…

  • Priste vazne musim do zavorky napsat ironie.

  • len tak na okraj: 3 roky stary iPhone4 beha stale plynulejsie nez SGS3 so 4-jadrom :) co viac k tomu dodat :)

 2. Mňa zaujalo iné a to že oproti 4Q2012 má Apple veľmi výrazný pokles zo 72 na 57 % čo je pokles o 15% zato Samsung má vzostup z 29 na 43 čo je vzostup 0 14% . Môj skromný odhad že 2Q2013 bude pre Samsung ešte priaznivejší uviedol S4 . Uvidíme či Apple bude znova finišovať na konci roka 2013

  • fero (neregistrovaný)

   U Appelu je to logicky víc v době uvolnění nového telefonu snad

  • David Podzimek

   U Apple je silně vidět cykličnost, která se jen zvyšuje.

 3. Záleží na marži a tu Apple umí

 4. Ako pozerám Nokia je momentálne v smartphonoch úplna nula. Ale „humbuk“ okolo svojich nových mobilov vie stále robiť. Ale reálne už nikoho nezaujíma. Škoda. Podľa vlastnej skúsenosti sú ich výroby stále veľmi dobré a hodné povšimnutia.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).