Domů » Bleskovky » Apple získá 0,15 procenta ze všech transakcí provedených přes službu Apple Pay

Apple získá 0,15 procenta ze všech transakcí provedených přes službu Apple Pay

Již před představením platebního systému Apple Pay byly dostupné zprávy o tom, že Apple obdrží část z každé provedené transakce. Nově k této problematice přinesl server Finnacial Times bližší informace. Apple by měl z každých utracených 100 dolarů přes systém Apple Pay obdržet 15 centů, tedy komisi ve výši 0,15 %. Jako zdroj jsou uvedeni zástupci dvou subjektů, kteří mají přístup k soukromým dohodám spojených s novým platebním systémem.

 

Velkým bankám se možná nechce dávat Applu podíl na provedených obchodech, ale nejspíše je to jejich jediná šance, jak se dostat k této službě. Apple je jednou z nejpopulárnějších technologických společností a má více než 800 milionů účtů s přiřazenou platební kartou, což znamená, že nová platební služba má potenciál získat řadu uživatelů. Souhlasí zřejmě i obchodníci – při uvedení na trh bude více než 220 tisíc partnerských obchodů a počet stále roste. Na druhou stranu, zatím se do podpory nezapojí velké obchodní řetězce jako je Wallmart a Best Buy.

 
Tři poslední modely Apple iPhone

Apple Pay bude využívat čipu NFC, který je nově v iPhonu 6 a iPhonu 6 Plus. Systém ukládá platební informace zašifrovaně a k jejich ochraně využívá čtečku prstů a nový čip A8. Platforma je dále propojená se systémem Passbook. Služba by mohla konečně rozšířit mobilní platby, ale bude muset získat větší podporu a rozšířit se mimo území USA. K využití Apple Pay potřebujete iPhone 6, iPhone 6 Plus, případně iPhone 5(s/c) propojený s Apple Watch.

David Podzimek

3 komentářů

  1. Velda (neregistrovaný)

    Co by s tím mohli banky dělat? Vždyť to je napojené přes platební kartu, tudíž můžou omezit jen přímo platbu kartou, což by jim u zákazníků neprošlo. Jiná situace je u karetních společností, MasterCard, Visa, Diners Club,… Ale myslím, že pro ty je to buď stále stejně výhodné, nebo ještě více, takže jim to nevadí.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).