Sledujte nás na YouTube

Apple získá 0,15 procenta ze všech transakcí provedených přes službu Apple Pay

Již před představením platebního systému Apple Pay byly dostupné zprávy o tom, že Apple obdrží část z každé provedené transakce. Nově k této problematice přinesl server Finnacial Times bližší informace. Apple by měl z každých utracených 100 dolarů přes systém Apple Pay obdržet 15 centů, tedy komisi ve výši 0,15 %. Jako zdroj jsou uvedeni zástupci dvou subjektů, kteří mají přístup k soukromým dohodám spojených s novým platebním systémem.

 

Velkým bankám se možná nechce dávat Applu podíl na provedených obchodech, ale nejspíše je to jejich jediná šance, jak se dostat k této službě. Apple je jednou z nejpopulárnějších technologických společností a má více než 800 milionů účtů s přiřazenou platební kartou, což znamená, že nová platební služba má potenciál získat řadu uživatelů. Souhlasí zřejmě i obchodníci – při uvedení na trh bude více než 220 tisíc partnerských obchodů a počet stále roste. Na druhou stranu, zatím se do podpory nezapojí velké obchodní řetězce jako je Wallmart a Best Buy.

 
Tři poslední modely Apple iPhone

Apple Pay bude využívat čipu NFC, který je nově v iPhonu 6 a iPhonu 6 Plus. Systém ukládá platební informace zašifrovaně a k jejich ochraně využívá čtečku prstů a nový čip A8. Platforma je dále propojená se systémem Passbook. Služba by mohla konečně rozšířit mobilní platby, ale bude muset získat větší podporu a rozšířit se mimo území USA. K využití Apple Pay potřebujete iPhone 6, iPhone 6 Plus, případně iPhone 5(s/c) propojený s Apple Watch.

David Podzimek

3 komentáře

  1. Velda (neregistrovaný)

    Co by s tím mohli banky dělat? Vždyť to je napojené přes platební kartu, tudíž můžou omezit jen přímo platbu kartou, což by jim u zákazníků neprošlo. Jiná situace je u karetních společností, MasterCard, Visa, Diners Club,… Ale myslím, že pro ty je to buď stále stejně výhodné, nebo ještě více, takže jim to nevadí.

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *