Domů » Bleskovky » Apple zdarma opraví všechna zařízení, která byla poškozena při záplavách v Japonsku

Apple zdarma opraví všechna zařízení, která byla poškozena při záplavách v Japonsku

Japonsko zažilo tento měsíc další záplavy, které způsobilo stovky úmrtí. Apple se k tomu postavil jak nejlépe mohl. V článku, vyjadřující podporu všem obětem a jejich rodinám, oznámil, že zdarma opraví všechna zařízení, která byla povodní zasažena. Oprava zdarma se týká iPhonů, iPodů, Maců a iPadů.

Tato podpora se omezuje pouze na současnou situaci. Poškození vodou totiž za běžných okolností není kryto zárukou. Apple uvádí, že se pokusí opravit všechna zařízení zdarma, a to i v případě, že budou doručena prostřednictví kurýrní služby Macotakara.

appleiphone

Uživatelé, kterých se podpora týká, mohou nahlásit opravu svého zařízení prostřednictvím telefonické podpory Applu. Nahlášení opravy online není možné. Oprava se týká všech produktových řad zařízení vyjma příslušenství. Apple bude samozřejmě požadovat důkaz o vlastnictví zařízení. Například doklad o koupi.

Apple rovněž upozorňuje, že doba doručení se může lišit v závislosti na oblasti. Některé oblasti jsou totiž stále zatopeny, a proto doprava může být složitější.

Tomáš Ondříšek

Ekonom a příznivec nových technologií, mobilních telefonů, tabletů a zařízení 2v1. Skalní fanoušek systému Windows a společnosti Microsoft. Nadšený fotograf detailů a nočních snímků. Odpůrce bloatwaru, nefunkčního multitaskingu, nekvalitního zpracování a keynesiánství.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).