Domů » Bleskovky » Apple Watch konečně dostávají aktualizaci na watchOS 2

Apple Watch konečně dostávají aktualizaci na watchOS 2

Apple o víkendu zaznamenal velký úspěch s devátou verzí systému iOS, kterou si nainstalovala polovina majitelů mobilních jablečných zařízení; uživatelé hodinek Apple Watch však museli na update watchOS 2 čekat o něco déle, přestože měla vyjít souběžně s iOS 9. Na poslední chvíli však byla objevena chyba, kvůli které byla aktualizace odložena, naštěstí však oprava netrvala dlouho a majitelé jablečných hodinek mohou stahovat.

  

Nová verze systému přináší možnost spouštět aplikace bez spárovaného iPhone, aplikace třetích stran mohou nově používat Taptic Engine, digitální korunku, akcelerometr, snímač tepové frekvence a reproduktor s mikrofonem.I systémové aplikace se dočkaly vylepšení, na emaily je možné odpovídat přímo z hodinek a na stránku rychlých kontaktů je možné přidat až 12 zástupců.

    

K dispozici je také řada nových ciferníků, větší přizpůsobitelnost komplikací, nový režim pro noční nabíjení, cestování v čase za pomoci digitální korunky a spousta dalších funkcí.

 

Ač Apple Watch získají mnohem větší nezávislost, aktualizaci vyvoláte za pomoci aplikace v Apple Watch v iPhone.  

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).