Domů » Bleskovky » Apple Watch by mohly dostat funkci, na kterou už dlouho čekáme

Apple Watch by mohly dostat funkci, na kterou už dlouho čekáme

Apple Watch jsou dozajista nejrozšířenější chytré hodiny na trhu. Stále ale postrádají jednu důležitou funkci, kterou je tzv. Always On diplej. Vlastnost, která nepřetržitě zobrazuje například čas a přitom nemá téměř vliv na výdrž baterie. Always On displeje už známe z minulosti a proslavily se jimi například Lumie od Microsoftu.

applewatch

Apple Watch však mají tu nevýhodu, že disponují OLED displejem. Tento typ se totiž potýká s jednou nepříjemností, kterou je vypalování displeje. Možná si vzpomenete, že Google Pixel 2 XL měl obdobný problém. Následně byl vyřešen pomocí aktualizace.

Pixel 2 XL má problémy s vypalováním displeje, Google zahajuje šetření

Apple se zřejmě snaží o totéž. Alespoň to vychází z posledního zveřejněného patentu společnosti, jež nese název „Kompresní techniky pro vypalování OLED displeje“. Apple se v něm snaží o zlepšení shromažďování dat o každém jednotlivém pixelu, umělé přizpůsobení jasu a také barev na displeji.

To by mělo ve výsledku umožnit zařízení automaticky regulovat oblasti, u nichž hrozí riziko vypálení. V případě analogového zobrazení času by se tak pravděpodobně jednalo o celý ciferník. Automatická komprese pixelů by navíc měla fungovat tak aby si uživatel nevšiml žádné změny na displeji.

Apple Watch 4: takto mají vypadat příští jablečné hodinky s větším displejem

Patent byl zveřejněn tento týden, což znamená, že bychom novou funkci mohli vidět už na nových hodinkách, jež by měly být představeny příští týden. Patent nebude navíc limitován pouze na funkci Always On, ale měl by zasáhnout i běžné užívání zařízení.

Tomáš Ondříšek

Ekonom a příznivec nových technologií, mobilních telefonů, tabletů a zařízení 2v1. Skalní fanoušek systému Windows a společnosti Microsoft. Nadšený fotograf detailů a nočních snímků. Odpůrce bloatwaru, nefunkčního multitaskingu, nekvalitního zpracování a keynesiánství.

12 komentářů

  1. Hmm kulatý ciferník na hranatých hodinkách. ?

  2. Tomu nevěřím, a hranatý design je hnus :D a kulatý ciferník ještě větší nesmysl

  3. Wow. Od teď bude mít pro uniho AOD smysl ???

  4. Ja bych mnohem vic nez AOD chtel vetsi vydrz na baterii … takova tydenni vydrz by uz byla dost pouzitelna.

  5. Jedno je jasne, uni si ich zase nekupi :D Ale oslintane a ospievane budu ako najlepsie hodinky historie.

    • No ony AW nejsou zrovna nejkrasnejsi a je hodne veci, ktere me na nich stvou, ale na druhou stranu musim uznat ze s iPhonem spolupracuji lip nez Android s jejich A Wear (porovnavam teda s Huawei Watch 1 a nevim jestli a jak se posunul ten system od te doby … jen teda vim, ze tam predtim prestala s novou verzi fungovat navigace v cestine).

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).