Domů » Bleskovky » Apple Watch 2: Dočkáme se integrované GPS a kompletně voděodolného těla?

Apple Watch 2: Dočkáme se integrované GPS a kompletně voděodolného těla?

Příchod druhé generace Apple Watch začíná být na spadnutí. Pokud se vyplní dosavadní zvěsti, dočkáme se společné premiéry s iPhonem 7 v druhé polovině září letošního roku. S novou várkou spekulací přišla redakce webu 9To5Mac.com, která obdržela zprávu od anonymního zdroje, který má údajně velmi dobré konexe na samotný Apple. Přestože své tvrzení nepodložil doprovodnými materiály, není příliš důvodů k zpochybňování.

Apple Watch 2
Ilustrační obrázek

Apple prý do svých dalších hodinek hodlá implementovat GPS čip pro přesnější měření sportovních aktivit bez připojeného iPhonu. To je skvělá zpráva pro všechny uživatele, kteří rádi běhají a chtějí mít přesné informace o dosažených vzdálenostech. Po konstrukční stránce se toho příliš nezmění, nicméně Apple Watch 2 mají být údajně kompletně vodotěsné. Vyšší stupeň izolace s sebou přinese také novou aplikaci pro plavání.

Tip ke čtení – Apple Watch 2: Co můžeme očekávat od druhé generace hodinek?

Další změnou údajně projde integrovaný akumulátor s větší kapacitou. S ohledem na avizovaný GPS modul však nelze počítat s výrazným prodloužením celkové výdrže. Dřívější spekulace predikovaly přítomnost Face Time kamerky pro videokomunikaci, nicméně dle našeho názoru šlo pouze planý poplach založený na zbožných přáních skalních fanoušků.

Pokud přihlédneme k nedávné prezentaci watchOS 3, lze vypozorovat jasnou snahu o vyprofilování Apple Watch do role zařízení se zaměřením na monitoring sportovních aktivit a lidského zdraví. Je tedy velice pravděpodobné, že nový model nabídne i nové senzory snímající například okysličení krve a propracovanější vyhodnocování vstupních dat.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

Diskuze k článku

  1. Po letošní WWDC přišly zajimavé informace o tom jak velké měl Apple na začátku obavy ohledně výdrže. Záměrem byl jednodenní cyklus – aby hodinky vydržely do pozdního večera. Až časem se ukázalo, že tohoto výsledku dosahují AW při běžném používání s vrchovatou rezervou a proto se Apple rozhodl zcela přepracovat ve watchOS 3 práci s Appkama, background refresh atd. a zrychlil celé prostředí. S1 má 28nm architekturu, je velmi pravděpodobné, že S2 bude 14nm nebo prý dokonce 10nm (osobně tomu nevěřím). Nemyslím si, že se Apple nějak opře do vyššího výkonu, když tak jenom mírně a menší výrobní proces bude hlavně ku prospěchu výdrži. No a proto může přijít nenažraná integrovaná GPS :-)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).