Apple vyšetřuje explozi sluchátka AirPod v americké tělocvičně

Obyvatel Floridy Jason Colon zažil pernou chvilku s bezdrátovými sluchátky Apple AirPods – při poslechu hudby v tělocvičně mu začal z levého sluchátka stoupat bílý kouř, Colon sluchátko položil na vybavení tělocvičny a šel vyhledat pomoc. Když se na místo vrátil…

… zjistil, že mezitím sluchátko explodovalo. Zatím je brzy vynášet soudy, jak k tomu došlo, exploze či hoření zařízení s Li-Ion baterií nejsou v mobilním světě nic nového. Bohužel u tohoto případu se nenacházeli žádní svědkové, kromě zmíněného majitele sluchátek. Apple i tak nebere tento případ na lehkou váhu a začíná případ zničeného sluchátka vyšetřovat.

S největší pravděpodobností se jedná o ojedinělý incident, který může být pouze vadou kusu. Jsme zvědaví, kam Apple dospěje s vyšetřením, a zda se v budoucnu objeví podobné případy.

Autor článku blank
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTmania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů. Jaká zařízení aktuálně používám?

Kapitoly článku