Apple vydal iOS 11.1.1, stále však má co opravovat

Apple stále ladí systém iOS k dokonalosti; týden po vydání iOS 11.1 vyšla v noci na dnešek nová aktualizace na verzi 11.1.1, která opravuje chybu v našeptávači slov (písmeno „I“ bylo automaticky zaměňováno na „A“) a zvyšuje stabilitu funkce Hey Siri. Bohužel se v systému nachází stále spousta drobných chyb, které budou (snad) řešeny v aktualizacích příštích.

Apple například přiznává, že si majitelé iPhone X stěžují na nereagování displeje v chladném počasí; dotyková vrstva začne správně fungovat až po několika vteřinách. Naštěstí Apple již přislíbil, že tento problém odstraní v příští aktualizaci. Bohužel chybek je v iOS 11 mnohem více a Apple se k jejich řešení zatím nemá, např. mizení hodin na zamykací obrazovce, výpadky GPS či nespolehlivé reakce proximity senzoru.

Je možné, že častější výskyt chyb a jejich medializace vedou k tomu, že adopce iOS 11 je výrazně pomalejší, než u předchozích verzí systému. iOS 11 po dvou měsících od vydání pohání 52 procent jablečných mobilních zařízení, přitom předchozí verze iOS 10 tohoto čísla dosáhla v polovičním čase. Doufejme, že se brzy podaří většinu otravných chyb brzy vyřešit.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTmania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Kapitoly článku