Apple vs. Samsung: Hra na „kočku a myš“ pokračuje, Apple se omlouvá po svém

Patentové války mezi Applem a Samsungem se zdají být věčné, jakmile na jedné „fontě“ vyhraje jeden, ten druhý už vrací úder u jiného soudu. Poslední rozsudek v tomto sporu padl v Británii, kde bylo rozhodnuto ve prospěch Samsungu; jeho kalifornský sok musel za trest zveřejnit na webu omluvu se zdůrazněním, že Samsung nekopíroval jablečné produkty. Nečekali jste ale, že to půjde tak hladce a vše skončí přátelským podáním ruky?

 

Apple sice opravdu na svém webu zveřejnil text týkající se Samsungu, nicméně schoval jej na samostatné stránce, na kterou se dalo dostat přes nenápadný odkaz malým písmem na konci stránky, a více než omluvu připomínal reklamu a nesouhlas s výrokem soudu. V textu například citoval slova britského soudce, který volně přeloženo řekl, že tablety od Samsungu si nelze splést s těmi od Applu, jelikož nejsou tak „cool“ a nemají tak dokonalé dílenské zpracování. Dále Apple nezapomněl připomenout, že jedno soudní rozhodnutí ještě neznamená celkovou výhru a podotknul, že například v Německu nebo Americe soud rozhodl v jejich prospěch.

 

Taková parodie na omluvu se samozřejmě nelíbila britskému soudu a ten nařídil do 48 hodin uvést věci do pořádku, tedy zobrazit text na hlavní stránce s minimální velikostí písma 11 bodů a především tak, aby bylo možné uvěřit, že se jedná o upřímnou omluvu a nikoliv nějakou legrácku. Apple se pokusil i z této situace vykroutit tvrzením, že takový zásah do webu zabere minimálně 14 dní, soudce ale na svém příkazu trval. V době vydání článku není po omluvě na webu ani stopy, nicméně do následujícího dne bychom měli uvidět, jaký další vtípek má Tim Cook v rukávu a jak daleko tyto hry se soudem dojdou.

Zdroj

Autor článku
Ruslan Botsyurko
Lékař, fotograf, redaktor, DJ, webdesigner, nevyléčitelný perfekcionista a bezmezný nadšenec do všech možných technologií, který od malička běhá po světě se šroubovákem (no dobrá, nyní spíše se skalpelem :)) a snaží se přijít na to, jak věci kolem fungují.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku