Nový Asus ZenFone 6 láká na špičkovou výbavu a příznivou cenu. Zjistěte o něm více!

Domů » Bleskovky » Apple vs. Samsung: Hra na „kočku a myš“ pokračuje, Apple se omlouvá po svém

Apple vs. Samsung: Hra na „kočku a myš“ pokračuje, Apple se omlouvá po svém

Patentové války mezi Applem a Samsungem se zdají být věčné, jakmile na jedné „fontě“ vyhraje jeden, ten druhý už vrací úder u jiného soudu. Poslední rozsudek v tomto sporu padl v Británii, kde bylo rozhodnuto ve prospěch Samsungu; jeho kalifornský sok musel za trest zveřejnit na webu omluvu se zdůrazněním, že Samsung nekopíroval jablečné produkty. Nečekali jste ale, že to půjde tak hladce a vše skončí přátelským podáním ruky?

 

Apple sice opravdu na svém webu zveřejnil text týkající se Samsungu, nicméně schoval jej na samostatné stránce, na kterou se dalo dostat přes nenápadný odkaz malým písmem na konci stránky, a více než omluvu připomínal reklamu a nesouhlas s výrokem soudu. V textu například citoval slova britského soudce, který volně přeloženo řekl, že tablety od Samsungu si nelze splést s těmi od Applu, jelikož nejsou tak „cool“ a nemají tak dokonalé dílenské zpracování. Dále Apple nezapomněl připomenout, že jedno soudní rozhodnutí ještě neznamená celkovou výhru a podotknul, že například v Německu nebo Americe soud rozhodl v jejich prospěch.

 

Taková parodie na omluvu se samozřejmě nelíbila britskému soudu a ten nařídil do 48 hodin uvést věci do pořádku, tedy zobrazit text na hlavní stránce s minimální velikostí písma 11 bodů a především tak, aby bylo možné uvěřit, že se jedná o upřímnou omluvu a nikoliv nějakou legrácku. Apple se pokusil i z této situace vykroutit tvrzením, že takový zásah do webu zabere minimálně 14 dní, soudce ale na svém příkazu trval. V době vydání článku není po omluvě na webu ani stopy, nicméně do následujícího dne bychom měli uvidět, jaký další vtípek má Tim Cook v rukávu a jak daleko tyto hry se soudem dojdou.

Zdroj

Ruslan Botsyurko

Lékař, fotograf, redaktor, DJ, webdesigner, nevyléčitelný perfekcionista a bezmezný nadšenec do všech možných technologií, který od malička běhá po světě se šroubovákem (no dobrá, nyní spíše se skalpelem :)) a snaží se přijít na to, jak věci kolem fungují.

13 komentářů

 1. AndyS (neregistrovaný)

  jsem rad, ze nekdo ukazal jabku, ze nazor „my jsme apple, nam projde vsechno“ je mylny. Za me velke plus pro soudce!

 2. Geary (neregistrovaný)

  S tím rozsudkem naprosto souhlasím. Galaxy tab 10.1 není tak cool a Samsung vzhled nekopíroval, měl jsem oba. Tak ať se Apple kouká pořádně za tu špinavou pomluvu omluvit a nekličkuje.

 3. GreenArrow (neregistrovaný)

  Tim Cook se sakem? To se jen tak asi nevidí :D

 4. Ano (neregistrovaný)

  Kdo jinému jámu kopá, sám do ní spadne.

  Tak to má být. Tak je to spravedlivé.

 5. xsarahdi (neregistrovaný)

  A máme tu ďalšie špinavosti od APPLE :/:/:/

  Ale APPLE KONEČNE na svoju AROGANCIU dopláca a doplatí

  V Mexiku vznikol v roku 2003 iFONE operátor a bola mu udelená ochranná známka na názov spoločnosti iFONE. O 4 roky neskôr prišiel nejaký zakakaný APPLE s iPhonom ale čo je najúžasnejšie tak ten vyebaný APPLE mal tú drzosť a arogantnosť zažalovať v 2009 iFONE za napodobňovanie mena ! ! !

  DNES bolo APPLE Z A K Á Z A N É používať názov iPhone a predávať ich na území Mexika a musí iFONU zaplatiť 40% zo zisku všetkých iPhonov ktoré predal na ich území

  [odkaz]

  KONEČNE :D:D:D

  • uni (neregistrovaný)

   Tak nejsem si jist, na kolik je možné zrovna Mexickou hospodářskou soutěž apod. brát jako nějakou bernou minci, tam jsou poměry ještě pokroucenější než v Číně…

  • biscuit84 (neregistrovaný)

   V Mexiku je jediny operator vlastneny tamojsim najbohatsim clovekom. A podmienky, ktorym sa tam musi clovek upisovat ked chce nejaky pausal su ako z ineho sveta…

 6. xsarahdi (neregistrovaný)

  A ešte jedna najnovšia špinavosť špinavej APPLE:

  Motorola sa ponúkla,že dá svoje FRAND patenty a reakcia APPLE ??? Pokiaľ nám nedáte patenty za max. 1USD tak vás budeme žalovať ! ! !

  Ešte,že toto nerieši zaplatená sudkyňa LUCY KOH takže bol APPLE sudkyňou CRABB napomenutý, že nebude trpieť vydieranie tejto firme .

  [odkaz]

  • biscuit84 (neregistrovaný)

   ty musis mat zivot hrozne tazky sudiac podla tvojich prisevkov… btw. ten fake, ze Apple zaluje polsky supermarket moze zhltnut len blbec tvojho kalibru :)

  • Pacikx (neregistrovaný)

   @ BISCUIT84: Pro normálního člověka není těžké uvěřit těmto řečem okolo Applu (například, že žaluje polský supermarket), jelikož u něj by to nebylo vůbec nic zvláštního…

  • xsarahdi (neregistrovaný)

   jasne FAKE … také zaslepené iOvce mi spestrujú život ako si ty :D

  • biscuit84 (neregistrovaný)

   ty si taka moja ovecka, ty nas hlupacik zakomplexovany :)

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *

Sahifa tracking pixel