Sledujte nás na YouTube

Apple věří zákazníkům, v jeho obchodech si vyzkoušíte iPhone bez bezpečnostních prvků

Pokud patříte k zákazníkům, kteří si zařízení rádi před samotným nákupem osahají v obchodě, určitě jste se setkali s různými úrovněmi ochrany před krádeží vystavených přístrojů. Od relativně chytře řešených nálepek, ke kterým je připevněno lanko, až po nepraktické „klece,“ kdy ani netušíte, jaké je vlastně držet v ruce samotné zařízení. Produkty společnosti Apple vždy vynikaly čistým designem a zakládaly si na vyvolání dobrého pocitu při jejich držení. I to je důvod, proč v některých Apple Storech najdete iPhony zdánlivě bez jakéhokoliv zabezpečení.

apple-store

V Cupertinu se k tomuto kroku rozhodli právě proto, aby svým zákazníkům nabídli možnost vyzkoušet si, jaké opravdu je, když mají telefon v ruce, aniž by museli přizpůsobovat úchop kvůli fyzickým bezpečnostním prvkům. Zákazníci jsou naopak vyzýváni i k tomu, aby si zařízení vyzkoušeli se vším všudy, tedy například jak působí, když jej mají v kapse. Díky odstranění lanek a nálepek také Apple dosáhne čistějšího vzhledu na výstavních stolech, kde bude k vidění pouze iPhone a nabíjecí dok. Ostatní zařízení, jako iPady či Macy, zůstanou zabezpečena i nadále.

Apple má na krku kuriózní žalobu. Tentokrát od seniora, kterému v Apple Store vymazali data z iPhonu

Apple samozřejmě až tak důvěřivý není, a tak v případě, že by si některý ze zákazníků vyzkoušel iPhone v kapse, ale najednou jej zaujal další produkt, kvůli kterému by zapomněl telefon vrátit, při odchodu z obchodu se rozezní hlasitý alarm a zařízení bude na dálku deaktivováno. Stejně tak místo neustále monitorují kamerové systémy, samotní prodavači v obchodě, i ochranka. Jako první se této změny dočká obchod v Londýně a v Torontu. Pokud se tento způsob osvědčí a Apple nepřijde o příliš mnoho telefonů, rozšíří jej i do dalších obchodů.

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.

4 komentáře

 1. Martin II (neregistrovaný)

  Nadpis:
  “Apple věří zákazníkům, v jeho obchodech si vyzkoušíte iPhone bez jakýchkoliv bezpečnostních prvků.”
  Clanok:
  “Apple samozřejmě až tak důvěřivý není, a tak v případě, že by si některý ze zákazníků vyzkoušel iPhone v kapse, ale najednou jej zaujal další produkt, kvůli kterému by zapomněl telefon vrátit, při odchodu z obchodu se rozezní hlasitý alarm a zařízení bude na dálku deaktivováno.”

  Opat bulvarne-klamlivy nadpis.

  • To “jakýchkoliv” jste si tam dal sám?

   • marek (neregistrovaný)

    Co to meni na vyznamu. Dava ti smysl “bez bezpečnostních prvků“ pokud tam je min jeden bezpecnostni prvek?

 2. Jirka (neregistrovaný)

  Mě se to celkem líbí. Jak bylo zmíněno v článku, kolikrát jsem se osobně setkal s tím, že telefon byl zcela orámován až bych řekl zapečetěn do klece. Pocitově jsem měl v ruce spíš cihlu. Takže pokud jsi budu moct v obchodě vyzkoušet telefon samotný jenom dobře. Nicméně stále nás apple malinko sráží k zemi a to díky cenám svých produktů. Inu za kvalitu se platí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *