Domů » Bleskovky » Apple věří zákazníkům, v jeho obchodech si vyzkoušíte iPhone bez bezpečnostních prvků

Apple věří zákazníkům, v jeho obchodech si vyzkoušíte iPhone bez bezpečnostních prvků

Pokud patříte k zákazníkům, kteří si zařízení rádi před samotným nákupem osahají v obchodě, určitě jste se setkali s různými úrovněmi ochrany před krádeží vystavených přístrojů. Od relativně chytře řešených nálepek, ke kterým je připevněno lanko, až po nepraktické „klece,“ kdy ani netušíte, jaké je vlastně držet v ruce samotné zařízení. Produkty společnosti Apple vždy vynikaly čistým designem a zakládaly si na vyvolání dobrého pocitu při jejich držení. I to je důvod, proč v některých Apple Storech najdete iPhony zdánlivě bez jakéhokoliv zabezpečení.

apple-store

V Cupertinu se k tomuto kroku rozhodli právě proto, aby svým zákazníkům nabídli možnost vyzkoušet si, jaké opravdu je, když mají telefon v ruce, aniž by museli přizpůsobovat úchop kvůli fyzickým bezpečnostním prvkům. Zákazníci jsou naopak vyzýváni i k tomu, aby si zařízení vyzkoušeli se vším všudy, tedy například jak působí, když jej mají v kapse. Díky odstranění lanek a nálepek také Apple dosáhne čistějšího vzhledu na výstavních stolech, kde bude k vidění pouze iPhone a nabíjecí dok. Ostatní zařízení, jako iPady či Macy, zůstanou zabezpečena i nadále.

Apple má na krku kuriózní žalobu. Tentokrát od seniora, kterému v Apple Store vymazali data z iPhonu

Apple samozřejmě až tak důvěřivý není, a tak v případě, že by si některý ze zákazníků vyzkoušel iPhone v kapse, ale najednou jej zaujal další produkt, kvůli kterému by zapomněl telefon vrátit, při odchodu z obchodu se rozezní hlasitý alarm a zařízení bude na dálku deaktivováno. Stejně tak místo neustále monitorují kamerové systémy, samotní prodavači v obchodě, i ochranka. Jako první se této změny dočká obchod v Londýně a v Torontu. Pokud se tento způsob osvědčí a Apple nepřijde o příliš mnoho telefonů, rozšíří jej i do dalších obchodů.

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.

4 komentářů

  1. Nadpis:
    „Apple věří zákazníkům, v jeho obchodech si vyzkoušíte iPhone bez jakýchkoliv bezpečnostních prvků.“
    Clanok:
    „Apple samozřejmě až tak důvěřivý není, a tak v případě, že by si některý ze zákazníků vyzkoušel iPhone v kapse, ale najednou jej zaujal další produkt, kvůli kterému by zapomněl telefon vrátit, při odchodu z obchodu se rozezní hlasitý alarm a zařízení bude na dálku deaktivováno.“

    Opat bulvarne-klamlivy nadpis.

  2. Mě se to celkem líbí. Jak bylo zmíněno v článku, kolikrát jsem se osobně setkal s tím, že telefon byl zcela orámován až bych řekl zapečetěn do klece. Pocitově jsem měl v ruce spíš cihlu. Takže pokud jsi budu moct v obchodě vyzkoušet telefon samotný jenom dobře. Nicméně stále nás apple malinko sráží k zemi a to díky cenám svých produktů. Inu za kvalitu se platí.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).