Domů » Bleskovky » Apple v USA hlásí rekordní podíl, Evropě stále vládne Samsung

Apple v USA hlásí rekordní podíl, Evropě stále vládne Samsung

Dle aktuálního průzkumu společnosti Kantar Worldpanel ComTech má Apple v tuto chvíli rekordní podíl ve Spojených Státech, nakousnuté jablko nosí v kapse až 53,3 % ze všech uživatelů chytrých telefonů v této zemi. Analýza dat z prodeje mobilních telefonů za 12 týdnů (do 25. listopadu) ukázala, že se Apple ve své domovské zemi opět vrátil na první pozici a poprvé překročil hranici 50 % uživatelů smartphonů (nárůst o 17,5 % oproti loňskému roku). Popularita Androidu ve Státech naopak klesla o 10,8 %, zelenému robůtkovi tedy za „velkou louží“ fandí 41,9 % uživatelů chytrých telefonů.

Zcela jiná situace je ale na našem kontinentu; v pěti největších zemích Evropy si drží prvenství Samsung s podílem 44,3% uživatelů chytrých telefonů, s nemalým skluzem je pak na druhém místě Apple (25,3%) a o bronz se dělí HTC, Sony a Nokia. Finská Nokia stále svádí tvrdý boj o svou pozici na mobilním trhu, úspěchy sklidila zatím alespoň v Británii, kde pokrývá 42% prodeje chytrých telefonů.


Zdroj

Ruslan Botsyurko

Lékař, fotograf, redaktor, DJ, webdesigner, nevyléčitelný perfekcionista a bezmezný nadšenec do všech možných technologií, který od malička běhá po světě se šroubovákem (no dobrá, nyní spíše se skalpelem :)) a snaží se přijít na to, jak věci kolem fungují.
avatar
600
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
niky79
Anonym
niky79

Pozor, vy pisete „Analýza dat z prodeje mobilních telefonů za 12 týdnů (do 25. listopadu) ukázala, že se Apple ve své domovské zemi opět vrátil na první pozici“

Jinak receno, to je jen prodejnost telefonu za poslednich 12 tydnu. Celkove statistiky budou jine!

mino
Anonym
mino

tak je to len za štvrtrok vďaka iP5

marcoama (neregistrovaný)
Anonym
marcoama (neregistrovaný)

přesně tak, jde o podil nove prodanych pristorju u vybranych prodejcu za 12 tydnu v USA

Hm (neregistrovaný)
Anonym
Hm (neregistrovaný)

Evropa je proste porad sto let za opicema.

fore
Anonym
fore

Jo a ty ses sto let za evropou.

Velda
Anonym
Velda

Kantar má trochu bordel v procentech, resp. asi nezná pojem procentní bod, ale mohli si udělat kontrolu a zjistili by, že 35,8 * 1,175 != 53,3. :-) Je hezké, že i v takové velké firmě mohou sedět volové. :-)