Apple v USA hlásí rekordní podíl, Evropě stále vládne Samsung

Dle aktuálního průzkumu společnosti Kantar Worldpanel ComTech má Apple v tuto chvíli rekordní podíl ve Spojených Státech, nakousnuté jablko nosí v kapse až 53,3 % ze všech uživatelů chytrých telefonů v této zemi. Analýza dat z prodeje mobilních telefonů za 12 týdnů (do 25. listopadu) ukázala, že se Apple ve své domovské zemi opět vrátil na první pozici a poprvé překročil hranici 50 % uživatelů smartphonů (nárůst o 17,5 % oproti loňskému roku). Popularita Androidu ve Státech naopak klesla o 10,8 %, zelenému robůtkovi tedy za „velkou louží“ fandí 41,9 % uživatelů chytrých telefonů.

Zcela jiná situace je ale na našem kontinentu; v pěti největších zemích Evropy si drží prvenství Samsung s podílem 44,3% uživatelů chytrých telefonů, s nemalým skluzem je pak na druhém místě Apple (25,3%) a o bronz se dělí HTC, Sony a Nokia. Finská Nokia stále svádí tvrdý boj o svou pozici na mobilním trhu, úspěchy sklidila zatím alespoň v Británii, kde pokrývá 42% prodeje chytrých telefonů.

Zdroj

Autor článku
Ruslan Botsyurko
Lékař, fotograf, redaktor, DJ, webdesigner, nevyléčitelný perfekcionista a bezmezný nadšenec do všech možných technologií, který od malička běhá po světě se šroubovákem (no dobrá, nyní spíše se skalpelem :)) a snaží se přijít na to, jak věci kolem fungují.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku