Apple útočí na Samsung: Android je laciná náhrada za hloupý telefon

Večer Samsung představí očekávaný model Galaxy S4, celou show můžete sledovat na Smartmanii. Šéf marketingu Apple, Phil Schiller, dnes na Samsung zaútočil. Prvně nazval Android „volně dostupná náhrada za hloupý telefon.“ V dalším rozhovoru udeřil přímo na Samsung, konkrétně na plány představit S4 se starší verzí Androidu.

Slyšeli jsme, že Samsung představí tento týden Galaxy S4 s operačním systémem, který je prakticky rok starý. Zákazníci budou muset čekat na aktualizace.“ Dá se vyvodit, že měl na mysli Android 4.1. Dodal, že 50% uživatelů iOS má nejnovější verzi systému. Dále poukázal na studie, které tvrdí, že uživatelé iOS zařízení jsou spokojenější, než ti s Androidem. 

Schillerův komentář přichází ve chvíli, kdy Apple čelí zvýšené konkurenci ze strany Androidu, hlavně Samsungu. Zatímco investoři a analytici čekají na plán, který by zajistil konkurenceschopnost iPhone proti telefonům s velkým displejem. Nový iPhone se očekává až po létě, proto se Schiller snaží ujistit, že Apple nezůstane stranou, při premiéře nového vlajkového modelu od Samsungu.

Líbilo by se mi, kdyby se Apple vrátil do dob reklam „I’m a PC, I’m a Mac“, ale bylo by to nahrazeno iPhone vs Samsung. Hravé soupeření není na škodu.  

 

Autor článku
David Podzimek
image/svg+xml
+

Kapitoly článku