Domů » Bleskovky » Apple údajně spolupracuje s Intelem na vývoji chytrých hodinek

Apple údajně spolupracuje s Intelem na vývoji chytrých hodinek

V posledních několika letech jsme mohli vidět, že Apple začal své produkty vybavovat modulem pro Bluetooth v jeho nízkoenergetické verzi 4.0. Bohužel však jeho přítomnost nedoznala většího využití a ani jsme se nedočkali žádného příslušenství, které by využívalo plného potenciálu této bezdrátové technologie. To se má však údajně v několika nadcházejících měsících změnit. V rámci spolupráce se společností Intel se v první polovině příštího roku zřejmě dočkáme nového iOS zařízení s 1,5“ OLED displejem. Nejnovější spekulace hovoří o tom, že se bude jednat o chytré hodinky, po kterých fanoušci Applu již tak dlouho volají.

Hodinky by měly právě ke komunikaci s iOS a OS X zařízeními využívat bezdrátové technologie Bluetooth 4.0, která je velice nenáročná na přísun elektrické energie. Za předpokladu, že na jejich vývoji se skutečně podílí i Intel, můžeme očekávat výkonný čipset, který by jablečným hodinkám mohl propůjčit daleko větší míru využitelnosti než jen pouhé zobrazování notifikací z iPhonu či iPadu. Ze zákulisí dokonce přicházejí zprávy o tom, že Apple při vývoji sáhne po zobrazovací technologii PMOLED (Passive Matrix OLED), která by měla zamezit komplikacím při složité výrobě displejů. Co však do této skládanky příliš nezapadá je přítomnost samotného Intelu. Jeho mobilní čipy se totiž v současné době nemůžou rovnat řešení od britského ARMu, který má před Intelem v tomto segmentu minimálně roční náskok.

A jaký je váš názor na řešení chytrých hodinek od Applu? Dokážete si představit jejich smysluplné využití v každodenním životě, nebo se podle vás jedná o krok špatným směrem?

Zdroj

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

16 komentářů

 1. orcusdei (neregistrovaný)

  Jen doufam ze na tom pujdou AngryBird :D

 2. Vindis (neregistrovaný)

  Pokud to bude vypadat pěkně, vydrží hodně dlouho a dá se na něm zobrazit cokoli, tak proč ne.

 3. Pato (neregistrovaný)

  Dobry napad uvidime co stoho bude. ale moze to byt aj ipod nano

 4. Jirka (neregistrovaný)

  Nechme se prekvapit. Asi je ted zbrkle delat nejake zavery. Uvidime jak se partneri poperou s funkcemi, viditelnosti na svetle, filtraci nezadoucich doteku, vodotesnosti a podobnymi prekazkami. Preji hodne zdaru. Az bude nejaka funkci ukazkova verze budeme vedet vice.

 5. W8 (neregistrovaný)

  takže môžme očakávať Samsung Galaxy Clock ??? od appe budu na zápestie ale samsung bude mať aspon vekosť 15×15 cm či kruh 20cm a budu sa nostiť na krku ako

  [odkaz]

  • fore (neregistrovaný)

   Trapne…

  • orcusdei (neregistrovaný)

   Vtipné :D to jen ty se neumíš smát :D

  • hitmanhunt (neregistrovaný)

   [odkaz]

   To nejsou jediné hodinky, pokud chápu text, má to být podobný princip, na komunikaci s telefonem. Takže, že samsung bude kopírovat, je možné, ale apple tímhle očividně vyjímečný není. Tudíž ten vtip tak vtipný… taky není

  • To víš, někteří tady pro samé stromy nevidí les.

 6. S4crifice (neregistrovaný)

  No hlavně, ať si to nezapomenou patentovat ..

 7. nai (neregistrovaný)

  Troufam si tipovat, ze s Intelem pracuji na cipu, co nebude vykonny, ale vysoce usporny. (proto je ARM ze hry) A hodinky budou slouzit predevsim k zobrazovani informaci.

 8. Aleš (neregistrovaný)

  Aha takze patent na reminek a zakaz prodeje vsech hodinek? Ale priznejme si, kolik lidi dnes nosi hodinky?

 9. Franta (neregistrovaný)

  Hodně lidí nosí hodinky :)

 10. SP (neregistrovaný)

  Hlavně ať mají nějakou lepší odolnost a jdou připojit k androidu.

 11. Dave (neregistrovaný)

  A jak se to bude nabíjet? Nepředpokládám že to bude mít nějak extra dlouhou výdrž.

 12. wizard_x (neregistrovaný)

  Hodinky jako takové, proč ne, ale konceptuálně to je ne až tak praktické, nedá se to jednoduše ovládat jednou rukou… by už skoro spíš mohli dělat octagonální cibulačky xD

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).