Apple údajně spolupracuje s Intelem na vývoji chytrých hodinek

V posledních několika letech jsme mohli vidět, že Apple začal své produkty vybavovat modulem pro Bluetooth v jeho nízkoenergetické verzi 4.0. Bohužel však jeho přítomnost nedoznala většího využití a ani jsme se nedočkali žádného příslušenství, které by využívalo plného potenciálu této bezdrátové technologie. To se má však údajně v několika nadcházejících měsících změnit. V rámci spolupráce se společností Intel se v první polovině příštího roku zřejmě dočkáme nového iOS zařízení s 1,5“ OLED displejem. Nejnovější spekulace hovoří o tom, že se bude jednat o chytré hodinky, po kterých fanoušci Applu již tak dlouho volají.

Hodinky by měly právě ke komunikaci s iOS a OS X zařízeními využívat bezdrátové technologie Bluetooth 4.0, která je velice nenáročná na přísun elektrické energie. Za předpokladu, že na jejich vývoji se skutečně podílí i Intel, můžeme očekávat výkonný čipset, který by jablečným hodinkám mohl propůjčit daleko větší míru využitelnosti než jen pouhé zobrazování notifikací z iPhonu či iPadu. Ze zákulisí dokonce přicházejí zprávy o tom, že Apple při vývoji sáhne po zobrazovací technologii PMOLED (Passive Matrix OLED), která by měla zamezit komplikacím při složité výrobě displejů. Co však do této skládanky příliš nezapadá je přítomnost samotného Intelu. Jeho mobilní čipy se totiž v současné době nemůžou rovnat řešení od britského ARMu, který má před Intelem v tomto segmentu minimálně roční náskok.

A jaký je váš názor na řešení chytrých hodinek od Applu? Dokážete si představit jejich smysluplné využití v každodenním životě, nebo se podle vás jedná o krok špatným směrem?

Zdroj

Autor článku
Richard Streit
Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku