Domů » Bleskovky » Apple údajně přestává odebírat akumulátory od Samsungu

Apple údajně přestává odebírat akumulátory od Samsungu

Pokud sledujete aktuální dění v mobilním světě, jistě vám neunikly zprávy o stále se zhoršujících vztazích mezi společnostmi Samsung a Apple. Jihokorejský konglomerát však již dlouhá léta dodává mnoho nezbytných součástek (akumulátory, displeje, prosesory, paměťové moduly) pro zařízení s nakouslým jablkem ve znaku. To se vzhledem k současné situaci vedení Applu samozřejmě nezamlouvá a zřejmě proto se snaží zbavit veškeré závislosti na dodávkách od Samsungu.

 

Nejnovější zprávy hovoří o tom, že cupertinský titán provedl další radikální rozhodnutí, jehož předmětem je ukončení dodávek akumulátorů, které pochází z výrobních linek Samsungu. O další dodávky těchto velmi důležitých komponent se tak mají postarat dva blíže nespecifikovaní výrobci z Číny. Do budoucna tedy bude nesmírně zajímavé sledovat, zda se změna dodavatale projeví na kvalitě či ceně produktů.  

Zdroj

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

8 komentářů

 1. fore (neregistrovaný)

  No cena asi moc dolu nepujde… to je jasny uz ted :D

 2. No a? Kdo to vyrábí je přece jedno. Je to „Designed in California, USA“

  • Je to „Designed by Apple in California“.

   Vy zadny iPhone nemate, co?

  • niky79: Mám to tak i na iPadu Mini a to je asi nejnovější kus HW výrobní lina->CZ uživatel:-) Mohli by tam uvádět datum kompletace, podobně jako pražení u kávy:-)

 3. No a co, že to je Designed in California? Ve finále stejně záleží na tom, jak kvalitně je to vyrobený.

 4. Velda (neregistrovaný)

  Jestli Samsung vyrábí akumulátory, tak je potom Apple jediný jeho odběratel na světě…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).