Apple údajně přestává odebírat akumulátory od Samsungu

Pokud sledujete aktuální dění v mobilním světě, jistě vám neunikly zprávy o stále se zhoršujících vztazích mezi společnostmi Samsung a Apple. Jihokorejský konglomerát však již dlouhá léta dodává mnoho nezbytných součástek (akumulátory, displeje, prosesory, paměťové moduly) pro zařízení s nakouslým jablkem ve znaku. To se vzhledem k současné situaci vedení Applu samozřejmě nezamlouvá a zřejmě proto se snaží zbavit veškeré závislosti na dodávkách od Samsungu.

 

Nejnovější zprávy hovoří o tom, že cupertinský titán provedl další radikální rozhodnutí, jehož předmětem je ukončení dodávek akumulátorů, které pochází z výrobních linek Samsungu. O další dodávky těchto velmi důležitých komponent se tak mají postarat dva blíže nespecifikovaní výrobci z Číny. Do budoucna tedy bude nesmírně zajímavé sledovat, zda se změna dodavatale projeví na kvalitě či ceně produktů.  

Zdroj

Autor článku
Richard Streit
Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku