Apple si přestává věřit: o kolik snížil objednávky komponent na nové iPhony?

Apple v posledním loňském kvartále prodal 77,31 milionů smartphonů, byť prý původně počítal s číslem blížícím se ke 100 milionům. Asijský server Nikkei nyní předvídá, že firma z Cupertina bude letos hrát více na jistotu, podle informací z dodavatelských řetězců je počet objednávek komponent meziročně o pětinu nižší.

Apple pro letošní rok počítá s odbytem zhruba 80 milionů smartphonů. Kromě těch současných mají být v září představeny celkem tři modely, dva s OLED displeji a levnější model s LCD panelem. OLED panely dodá Applu Samsung, jejich montáž v továrnách firem Foxconn a Pegatron má být zahájena příští měsíc. O výrobu LCD panelů se podělí LG Display a JDI, montáž se má spustit v srpnu. Všechny tři iPhony mají postrádat čtečku otisků prstů, kterou zastoupí TrueDepth kamerka s funkci Face ID.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

17 komentářů

 1. Dragereker (neregistrovaný)

  Tak to dopadne, keď ma niekto príliš veľké sebavedomie.

 2. „Apple v loňském roce prodal 77,31 milionů smartphonů, byť prý původně počítal s číslem blížícím se ke 100 milionům.“

  Ale kdeze, tolko predali len za posledny kvartal 2017. Za cely minuly rok to bolo dokopy 216 mil. kusov.

  • Článek je podle mě o iPhone X , 8 a 8 plus. I tak je to pěkný výsledek prodejů. Tyto články jsou smyšlené . Nato že Apple nabízí pouze 3 telefony ročně tak je na tom velmi dobře o proti jiným výrobcům.

   • To je nesmysl, kromě Apple nikdo neví, jaké jsou prodeje jednotlivých modelů.

 3. Michal (neregistrovaný)

  Furt ty stejný kecy, nikdy nic oficiálního a vždycky je to jinak. Pamatuju si na konci roku 2017 ty zaručený předpovědi, jak se iPhone X neprodává a na záčátku roku 2018 Apple iPhone X razantně zlevní, samozřejmě to nebyla pravda a Apple nezlevnil ani o korunu.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *
Sahifa tracking pixel