Domů » Bleskovky » Apple si nechal patentovat čtečku otisků prstů pod displejem. Dočkáme se už příští rok?

Apple si nechal patentovat čtečku otisků prstů pod displejem. Dočkáme se už příští rok?

Je více než pravděpodobné, že výroční iPhone 8 nebude vybaven domovským tlačítkem s vestavěnou čtečkou otisků prstů, a že funkci autentizace převezme čelní kamerka schopná rozeznávat obličej uživatele v libovolném úhlu. Zdá se, že se však jedná o dočasné řešení způsobené nepřipraveností technologie, a že bychom se u budoucích iPhonů mohli čtečky otisků prstů opět dočkat.

Apple si nechal u amerického patentového úřadu zaregistrovat technologii akustického čtení otisků prstů, přičemž senzor v tomto případě nevyžaduje k prstu přímý optický přístup, a tak může být umístěn např. pod displejem. Systém by měl fungovat na vysílání piezoelektrickcýh signálů směrem k prstu, jejich navrácení a vyhodnocování jedinečných akustických hodnot přeměnitelných na elektrickou energii a vytvoření obrazu otisku prstu.

Apple má již vyřešeny i problémy, které se u této technologie mohou vyskytovat, například s vysokým napětím, které piezoelektrické komponenty vyžadují, a které mohou vést až k popálení uživatele; v těchto případech má Apple do systému samostatně pracující integrované regulační snímače. Jsme zvědaví, zda se Applu podaří tuto technologii dovést až do konce, abychom se s ní mohli setkat už u iPhonů roku 2018.

 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
6 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments