Domů » Bleskovky » Apple se zbavuje závislosti na Samsungu: příští MacBooky a iPady nabídnou špičkové miniLED displeje

Apple se zbavuje závislosti na Samsungu: příští MacBooky a iPady nabídnou špičkové miniLED displeje

Jestli Apple doopravdy něco umí, tak jsou to displeje. Jeho počítače, tablety i telefony dostávají perfektně zkalibrované panely, které si z testů pravidelně odnášejí medailová umístění. Zatímco u vrcholových iPhonů firma z Cupertina vsází na OLED panely, u ostatních zařízení používá klasická LCD. Příští rok by však mohlo dojít ke změně.

apple

miniLED: lepší zobrazovací schopnosti a menší závislost na Samsungu

Apple má údajně v plánu u svých počítačů a tabletů OLED panely zcela přeskočit a přejít rovnou na technologii MiniLED. Tyto panely se mají vyznačovat menší náchylností vůči „vypalování“ pixelů a mají poskytnout široké pokrytí barev, vysoký kontrast a podporu HDR.

Nové MiniLED panely má tvořit více než 10 tisíc diod, každá z nich má mít velikost pod 200 mikronů. Díky výrazně většímu množství LED navíc nemá docházet k nasvěcování tmavších míst, která jsou v blízkosti těch světlejších. Vedlejším efektem má být také snížení závislosti displejích od konkurenčního Samsungu, MiniLED panely mu má totiž dodávat LG a několik dalších dodavatelů.

Ming-Chi Kuo počítá s tím, že se nové panely objeví v MacBoocích Pro a iPadech Pro, které budou představeny buď na konci příštího, nebo na začátku přespříštího roku. Tento měsíc by měla firma z Cupertina představit nový iPad Pro a 16“ MacBook Pro, ty si však ještě ponechají klasické LCD panely.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
31 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments