Apple se chystá zaútočit na masy: dočkáme se levného iPhonu, iPadu a MacBooku?

Společnost Apple je známá nejen kvalitními přístroji, ale také vysokou marží, kvůli které je pro mnoho uživatelů nedostupným a luxusním zbožím. To by se však mohlo změnit. Podle spekulací se totiž na trhu mají objevit zařízení s nakousnutým jablkem, která by měla být cenově dostupnější. To alespoň můžeme vyčíst z informací, které se objevily v rámci dodavatelského řetězce Applu.

Nutno zmínit, že to není poprvé, kdy se objevily informace o dostupnějších zařízeních s logem Applu. Podle japonského serveru Mac Otakara se nicméně můžeme dočkat levnějšího chytrého reproduktoru HomePod, který by se měl pohybovat mezi 150 – 200 dolary. Mezi další levná zařízení by se měl zařadit například 13″ MacBook s cenovkou mezi 799 – 899 dolarů, 9,7″ iPad s předpokládanou cenou 329 dolarů nebo 6,1″ iPhone za cenu 649 – 749 dolarů.

Jestli se skutečně dočkáme levných zařízení od Applu, není jisté. Spekulací ohledně prodejů dostupných zařízení z Cupertina probíhají éterem pravidelně, není tedy na místě brát tyto spekulace jako jistou věc. S jistotu se do dozvíme už nyní v březnu, kdy by se měl na trh dostat levný iPad. V červnu na WWDC se má poté představit levnější MacBook, v září poté levný iPhone. Sami jsme v redakci zvědaví, zda se tentokrát stanou spekulace skutečností.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku