Domů » Bleskovky » Apple rozdělil akcie, cena je nyní pod sto dolary

Apple rozdělil akcie, cena je nyní pod sto dolary

O tom, že se Apple chystá rozdělit své akcie, se hovořilo již před dvěma měsíci při oznámení finančních výsledků za loňský fiskální rok, nyní k tomuto aktu skutečně došlo. Zatímco minulý týden jste si mohli pořídit akcii Apple za cca 650 dolarů (13 000 Kč), aktuální cena se pohybuje pod sto dolary, zhruba 92 USD (asi 1 850 Kč) za akcii.

 

Apple své akcie rozštěpil poměrem 7:1, což znamená, že cena akcie spadla na jednu sedminu. Pro současné majitele se nic nemění, jejich akcie jsou sice sedmkrát levnější, ale jejich počet se sedminásobně zvýšil. Apple chce tímto krokem především přilákat menší investory, pro něž mohla být původní cena akcií příliš vysoká. Nejvyšší cenu za akcii zaznamenal Apple v září roku 2012, kdy se prodávala za 705 USD.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).