Apple prý na září chystá nový iPad Air i nový levný iPad

iPad Air 10 5 Inch 2019

Apple plánuje v září představit nový iPad Air, který bude mít užší rámečky nebo Touch ID v obrazovce, a kromě toho také nový budgetový iPad. Tvrdí to alespoň dosud neznámý leaker vystupující na Twitteru pod jménem @L0veToDream.

iPad Air 2019 cerny
Loňský iPad Air

Informace od tohoto uživatele se rozcházejí s tím, co nedávno řekl zavedený leaker a youtuber Jon Prosser, podle kterého se Apple na podzim chystá – spolu s novou generací iPhone – na scénu uvést iPad Pro s podporou 5G sítě a novým čipsetem A14X Bionic.

Bude nový iPad Air pohánět čip příští generace?

Čtvrtá generace iPadu Air prý bude vybavena Mini-LED displejem s úhlopříčkou 11 palců, mít celoobrazovkový design a do displeje integrovaný snímač otisků prstů Touch ID (což by bylo na zařízení Applu vůbec poprvé).

V tuto chvíli není jasné, jaký čip jej bude pohánět, stávající model každopádně používá čipset A12 Bionic, tedy ten nejmodernější z dílny Applu, který byl v době jeho launche k dispozici. Je tak možné, že nový bude disponovat zmíněným čipem příští generace, který by měl pohánět nové iPhony.

Vedle nového iPadu Air se údajně představí i nová verze cenově dostupného iPadu. Ta prý bude také vybavena Mini-LED displejem a pohánět by ji měl výše uvedený čipset A12 Bionic.

Autor článku Martin Duchoslav
Martin Duchoslav

Kapitoly článku