TOPlist

Apple příští rok ukáže sílu! Expert mluví o iPadu s ohebným displejem

apple ipad pro
  • Apple se prý po letech konečně odváží vstoupit do segmentu skládaček
  • Známý analytik Ming-Chi Kuo si myslí, že za rok dorazí iPad s ohebným displejem
  • Ať tak či onak, s jistotou prý uvede vylepšený iPad mini, dost možná poslední svého druhu

Podle analytika Ming-Chi Kua potřebuje Apple osvěžit produktovou řadu iPad, které dlouhodobě klesají prodeje. Letos se prý očekává až 15% propad oproti loňsku. Co to znamená? V Cupertinu stvoří skládací iPad, napsal Kuo na Twitter.

Nový iPad s (pro Apple) revolučním ohebným zobrazovačem od LG by mohl oslovit nové zákazníky. Kromě displeje s ohybem a konstrukce s kloubem má chystaný tablet nabídnout též stojánek z uhlíkových vláken, díky čemuž bude lehký, ale zároveň odolný.iPad mini 6 v ruce uživateleNepřehlédněte

Ohebný iPad mini není na pořadu dne, tvrdí uznávaný informátor

V tuto chvíli nemáme ani hrubou představu o tom, jak by nový ohebný iPad mohl vypadat, nebo kolik bude stát. Podle Kua však dorazí příští rok. V tom se však rozchází s jiným insiderem – neméně zkušený Ross Young totiž tvrdí, že ačkoliv Apple tento produkt skutečně připravuje, na trh jej nedokáže dodat dříve než v roce 2026.

Ming-Chi Kuo však předpovídá na příští rok ještě jeden zajímavý tablet. Půjde o vylepšený iPad mini, vzhledem k nepopularitě tohoto produktu možná o vůbec poslední malý tablet od Applu. Ten poslední byl představen v roce 2021 a v prodeji je dodnes. Nabízí čipset A15 Bionic, hranatý design nebo 8,3″ Liquid Retina displej.

Autor článku Jakub Fišer
Jakub Fišer
Novinář, fanoušek moderních technologií, letních měsíců a asijského jídla. Mám rád filmy od Lynche, obrazy od Pollocka, french house a fotbalový klub Arsenal. Ve volném čase hraju na PlayStationu a chodím běhat.

Kapitoly článku